1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој член?

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Selma, 27 март 2012.

 1. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Not impressed...:kafe
   
  На Aquarius му/ѝ се допаѓа ова.
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  На emzzy, Мирче_мкД, The_Mayor и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  [​IMG]
   
  На близнак, parvati и Хоуп* им се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  На забава бевме сме со гонзо, еве снимка ви пуштаме
  http://www.swfcabin.com/swf-files/1302803070.swf
   
  На Aleksis, parvati и melpomena им се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374

  :rofl од кај ова најдомаќинка???
   
 6. Мирче_мкД

  Мирче_мкД Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  173
  Допаѓања:
  121

  Ух.. фала на потсетувањето :) Иначе ве неам заборавено,туку само ретко кога имам време така да седнам неколку саати и да разлистам некоја тема или да отворам дискусија за нешто интересно.. Секој ден некако набрзина ми поминува и некогаш ако ми текне само отварам да видам дали форумов се уште постои :D . Сепак да не испадне дека некој постојано ми стои со пиштол над глава, ветувам дека од сега па натаму ке бидам малце поактивен :kafe
   
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Кој член прв ги прифаќа за да ги следи џенцките кои се нови на форумот? :zelen
   
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  најзагорениот? :unsure
   
 9. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401


  На што виде дека лажам
   
 10. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  На гравче
   
  На Хоуп* и Lady* им се допаѓа ова.

Сподели: