1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој член?

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Selma, 27 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Не знам колку ќе биде интересна темава, бидејќи не се многу знаеме сеуште. Треба да одговорите на прашањат кои ве асоцираат на некој член.

  Кој е најшегаџија?
  Кој е најмузичар?
  Кој е најфин?
  Кој е најприземјен?
  Кој е најкреативен?
  Кој е најмуабетчија?
  Кој е најдобар модератор?

  Одговорете на овие прашања со некој член и слободно додате други.
   
  На ipopovski, КрисТина К., lady_blue и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  На Sugar, street_chic, JaMi и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  1.parvati 2. / 3.Sarah 4.UnFleur 5.True_Blood 6.048 7. Сите се океј ;)
   
  На JaMi, UnFleur, 048 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  1. Parvati
  2. Sarah
  3.
  4. 048
  5.
  6. Mila K.
  7. Sarah

  За тие што е празно место не ми текнува моментално....ќе ми текне со тек на време. :D
   
  На 048, JaMi, Мила К. и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Кој е најшегаџија? parvati
  Кој е најмузичар? Aristokrat
  Кој е најфин? Marrie
  Кој е најприземјен? Saladin
  Кој е најкреативен? Реми, lady blue Nighty знам еден треба но не можам, а да не ги пишам.
  Кој е најмуабетчија? 048 и Knife
  Кој е најдобар модератор? сите ми се океј :D
   
  На Marrie, JaMi, lady_blue и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  1. најшегаџија - parvati
  2. најмузичар - Sarah
  3. најфин - Sarah
  4. најприземјен /
  5. најкреативен /
  6. најмуабетчија КрисТина К.
  7. најдобар модератор /
   
  На КрисТина К., JaMi, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Aко не ви текнува нешто, додадете нешто друго. Не мора да се држите по тие јас што ги имам пишано.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Ако ова е за мене, не сум те копирал :)
   
 9. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  [quote="Sarah, post: 48510, member: 209"Кој е најмузичар? Aristokrat
  [/quote]
  Интересно ме доживеа,штета што не знам еден акорд на гитара да отсвирам:D
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  не мора да се знае да се свире инструмент за да се биде музичар. Добар музичар е оној кој може да ја разбере музиката која ја слуша.


  Најманијак Dee Dee
   
  На melpomena, Dee Dee, lady_blue и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: