1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој член?

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Selma, 27 март 2012.

 1. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Главен советувач во љубовни проблеми - embrace (party)
   
  На Хоуп*, melpomena и goodgod им се допаѓа ова.
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  На *V****** и Luckky им се допаѓа ова.
 3. близнак

  близнак Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  306
  Не ме реди мене во категорија со багабонтиве шмекери, ко знајш дека сум ти верен.
  Ме сакаш уште? :svirka
   
 4. коста

  коста Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 мај 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  61
  најинтересна алекис :*
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Наградата "Св.Климент Охридски на ЦБ" ја добива коста со пронаоѓањето на кирилицата.
   
  На melpomena, alba, Luckky и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. глуп ко трска

  глуп ко трска Баниран

  Зачленет на:
  5 ноември 2013
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  ецтитенце е најбољи тука мислам. Са све има ерешење хехе .. фала ецитиенце за лубовна :-8
   
 7. коста

  коста Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 мај 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  61
  Најубава е Алекис ехехеххе заслужена награда има
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Еве членот Dr.Gonzo го предложувам за модератор во подфорумот мистерија !
  Иако не е активен (уствари вие си мислите дека не е), кога бев со него лично да зборувам и изјави, цитирам: ЈАС ОД СЕНКА ВЕ ПРАТАМ.
   
  На Luckky, Kitty, Selma и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Aleksis - за форумџика од трета смена :)
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  [​IMG] Хумана сум јас,на сите друштво праам :zelen
   
  На Хоуп* и Aquarius им се допаѓа ова.

Сподели: