1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
Мортидо
Зачленет на:
6 март 2012
Мислења:
1,054
Допаѓања:
1,576
Поени од трофеи:
1,133
Пол:
Машки
Веб-страница:
Локација:
Yellowknife, NT, Canada
Професија:
Човек

Сподели:

Мортидо

Староседелец, Машки, од Yellowknife, NT, Canada

Обновено. 25 јули 2012

  1. existence
   existence
   Мортидо is back. Back again xD
   1. На Мортидо му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Прикажи претходни коментари...
   3. existence
    existence
    Додека не го освојам универзумот не сум цар :D
    4 октомври 2015
   4. Мортидо
    Мортидо
    Ама брат Химен е господар на универзумот :Д
    7 октомври 2015
   5. existence
    existence
    Ќе пробам да ја игнорирам првата мисла што ми дојде :D
    8 октомври 2015
  2. existence
   existence
   пер Зaхaраја јадел трици и за планетата која требаше да се судри со Земјата (Нибиру) ама ништо од неговите муабети. Мислам дека у негово време бил и единствениот кој читал сумерски.
   1. Мортидо
    Мортидо
    Да брат, тоа дека Нибиру лани ќе ни дојдеше на гости му падна у вода, али ипак што се тиче другиве работи у вези потеклото на човекот, богови алиени итн ми е доста по логичен и по интересен отколку другиве заговорници. Ептен јако има објаснето у книгите.
    23 јуни 2013
   2. existence
    existence
    дека е интересен се согласувам, нуди некои малку пошироки гледишта ама ипак со многу сомнежи гледам кон толкувањата на сумерските симболи воопшто. Кога и да се потсетам на овие муабети во глава ми иде онаа сцената од Монти Пајтон во пештерата кога читаат од карпата :)
    23 јуни 2013
  3. Lena
   Lena
   Добри дела оставаш зад себе.
   Поздрав.
   1. На street_chic и melpomena им се допаѓа ова.
   2. Мортидо
    Мортидо
    Благодарам.
    Поздрав.
    7 април 2013
  4. True_Blood
   True_Blood
   Некако...фалиш.
   1. Мортидо
    7 април 2013
  5. TheKitten
   TheKitten
   Јас се логирав.
   1. Мортидо
    Мортидо
    Ијас.
    6 април 2013
   2. TheKitten
    TheKitten
    А од кј си ти?
    16 април 2013
   3. Мортидо
    Мортидо
    од кај на мама и тате селото
    16 април 2013
  6. melpomena
   melpomena
   Се губиш Арт Гај :)
   1. Мортидо
    Мортидо
    времето за на форум ми го завзедоа други обврски :/ но пратам што се случува :Д
    16 март 2013
   2. melpomena
    melpomena
    Dum spiro spero..
    7 април 2013
   3. Мортидо
    Мортидо
    Tempus fugit...
    7 април 2013
  7. melpomena
   melpomena
   Нова година да честиташе барем,и онака во старата не беше ништо посебен ебаго.:)
   1. Мортидо
    Мортидо
    Прости ми, дури сега добивам пристап до нет :Д
    Епа ајде како што е редот, среќна нова година и уште многу години исполнети со здравје, љубов, секс, пари, успеси, нежности етц... Со почит, Мортидо :*
    2 јануари 2013
  8. existence
   existence
   пробај да аплоадираш на http://tinypic.com/
   Мене не ми правело проблеми со големината на сликата никад.
   1. На Мортидо му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Мортидо
    Мортидо
    и мене ми аплоадираше без проблем...но јас веќе постирав слика од елката хахх...фала во секој случај ;)
    22 декември 2012
  9. parvati
   parvati
   Јебига
   Издркани емоцие , младос лудос : )
   1. На Мортидо му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Прикажи претходни коментари...
   3. parvati
    parvati
    дадаааа : )
    а на никога не му текние за рекламу за партнер цигаре
    лапање на кило у рекламу, мислу дека Брус Вилис лапа
    тебе текнуе ли ти ? ја до ск миљон душе сам прашаја на никога не му текнуе ееееј
    10 декември 2012
   4. Мортидо
    Мортидо
    ми текнуе брат ’’еј пс пс’’, и она ќе го потегне типот за вратоврската и ќе се исполапаат ахахха
    10 декември 2012
   5. parvati
    parvati
    фала богу еј
    ти си прф до ск , лееееј после 5-6 године нашја сам некога кој се сеќа на еи пс пс вааауууууу : )
    10 декември 2012
  10. parvati
   parvati
   да знаеш дека слушам ск у момент, добра музика
   blueneck : )
   1. На Мортидо му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Мортидо
    Мортидо
    добра е за одмарање :)
    27 ноември 2012
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машки
  Веб-страница:
  http://metatron86.deviantart.com/
  Локација:
  Yellowknife, NT, Canada
  Професија:
  Човек
  Intelligent Homo Sapiens
  Version IHS.0312986.1400 [unique example]
  Made in SFRY [Macedonia today]
  ALL RIGHTS RESERVED