1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Чај

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од MissChievous, 16 септември 2012.

 1. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Мојот омилен чај е планински со една мала чашка рум :igra
   
  На smeker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MountainMan

  MountainMan Активен Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  151
  За здравје и задоволство Брусница дефинитивно мн е убав а и здрав. За гориво пред тренинг Зелен чај на екс со затворен нос го мавам. Не осекам никакво задоволство во зелениот чај (мислам на вкус), ама добро гориво е така да него го пијам само за дејството кое го врши а брусницата и за вкусот и за дејството, 2ин1. Пијте чаеви подобро од кафиња и др глупости.
   
  На Gemini, Redhead и Emma.T им се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Предложете ми чив зелен чај е најквалитетен. Неколку пати имам пиено во животот и ми бил одвратен, горчлив. Освен еднаш, беше во комбинација со лимон и се трпеше. Проблемот е што не можам да се сетам кокретно кој бренд беше. И дајде совет како е најздрав да се пие, но по можност малце барем да му се намали горчливоста.
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Meне од алкалоид ми се сфиѓа, уопште ако моеш да ми га прочиташ коментар : )
  зшто си прау филм како да сам ти на игнор hah
   
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  има овакфа тема, за зелен чај
  изволте ако моеш види : ) haha
  а ко не , некој нека ву га прати линк
  http://forum.crnobelo.com/threads/Зелениот-чај-не-горчи-ако-се-приготви-правилно.2681/#post-97790
   
 6. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  [​IMG]
  Јас го пијам овој што е во комбинација со лимон... Има убав вкус, и нема потреба од додавање на шеќер. Околу 80 денари е.
  За да не ти горчи не ја оставај честичката многу долго... доволно ти е 5-8 мин.
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Прати ву га линк за зелен чај како се праи праилно за да не горчи
  те га линк погоре, фала унапред СтритЧик : )
  ....ја сам ву на игнор, знам... а пооојма неам зшто : )
   
 8. devil4e

  devil4e Староседелец

  Зачленет на:
  15 октомври 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  31
  Зелен чај ама го пијам онака, од нане, брусница, од шумско овошје.
   
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Сакам чаеви,најчесто ги пијам во друштво или кога сум болна. Со 4FUN често пиеме чаеви во комбинација со колачиња.
  Обожавам чај од дива цреша и цимет,портокал и цимет,јаболко и цимет,шумско овошје,брусница,нане,планински,кантарион,
  камилица... ги пијам понекогаш во комбинација со лимон и мед.
  [​IMG][​IMG]
   
  На Prashina, street_chic и 4FUN им се допаѓа ова.
 10. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  нане, брусница и јаболко и цимет ! без лимон и мед,неќам ништо во чајот освен малку шеќер!
   

Сподели: