Чај

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
За здравје и задоволство Брусница дефинитивно мн е убав а и здрав. За гориво пред тренинг Зелен чај на екс со затворен нос го мавам. Не осекам никакво задоволство во зелениот чај (мислам на вкус), ама добро гориво е така да него го пијам само за дејството кое го врши а брусницата и за вкусот и за дејството, 2ин1. Пијте чаеви подобро од кафиња и др глупости.
 
  • Like
Реакции: Gemini, Redhead and Emma.T

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Предложете ми чив зелен чај е најквалитетен. Неколку пати имам пиено во животот и ми бил одвратен, горчлив. Освен еднаш, беше во комбинација со лимон и се трпеше. Проблемот е што не можам да се сетам кокретно кој бренд беше. И дајде совет како е најздрав да се пие, но по можност малце барем да му се намали горчливоста.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Предложете ми чив зелен чај е најквалитетен. Неколку пати имам пиено во животот и ми бил одвратен, горчлив. Освен еднаш, беше во комбинација со лимон и се трпеше. Проблемот е што не можам да се сетам кокретно кој бренд беше. И дајде совет како е најздрав да се пие, но по можност малце барем да му се намали горчливоста.
Meне од алкалоид ми се сфиѓа, уопште ако моеш да ми га прочиташ коментар : )
зшто си прау филм како да сам ти на игнор hah
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Предложете ми чив зелен чај е најквалитетен. Неколку пати имам пиено во животот и ми бил одвратен, горчлив. Освен еднаш, беше во комбинација со лимон и се трпеше. Проблемот е што не можам да се сетам кокретно кој бренд беше. И дајде совет како е најздрав да се пие, но по можност малце барем да му се намали горчливоста.
има овакфа тема, за зелен чај
изволте ако моеш види : ) haha
а ко не , некој нека ву га прати линк
http://forum.crnobelo.com/threads/Зелениот-чај-не-горчи-ако-се-приготви-правилно.2681/#post-97790
 

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Предложете ми чив зелен чај е најквалитетен. Неколку пати имам пиено во животот и ми бил одвратен, горчлив. Освен еднаш, беше во комбинација со лимон и се трпеше. Проблемот е што не можам да се сетам кокретно кој бренд беше. И дајде совет како е најздрав да се пие, но по можност малце барем да му се намали горчливоста.

Јас го пијам овој што е во комбинација со лимон... Има убав вкус, и нема потреба од додавање на шеќер. Околу 80 денари е.
За да не ти горчи не ја оставај честичката многу долго... доволно ти е 5-8 мин.
 
  • Like
Реакции: DarkPassenger

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973

Јас го пијам овој што е во комбинација со лимон... Има убав вкус, и нема потреба од додавање на шеќер. Околу 80 денари е.
За да не ти горчи не ја оставај честичката многу долго... доволно ти е 5-8 мин.
Прати ву га линк за зелен чај како се праи праилно за да не горчи
те га линк погоре, фала унапред СтритЧик : )
....ја сам ву на игнор, знам... а пооојма неам зшто : )
 

devil4e

Староседелец
15 октомври 2012
51
31
618
Зелен чај ама го пијам онака, од нане, брусница, од шумско овошје.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,506
14,414
1,683
во светот на бајките
Сакам чаеви,најчесто ги пијам во друштво или кога сум болна. Со 4FUN често пиеме чаеви во комбинација со колачиња.
Обожавам чај од дива цреша и цимет,портокал и цимет,јаболко и цимет,шумско овошје,брусница,нане,планински,кантарион,
камилица... ги пијам понекогаш во комбинација со лимон и мед.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,542
1,133
нане, брусница и јаболко и цимет ! без лимон и мед,неќам ништо во чајот освен малку шеќер!