Чај

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Го изнафаливте чајот со јаболко и цимет,од која фирма е најубав за да купам да го пробам ако не му е тешко на некој да напише
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Да ве прашам може ли некој да ми каже за што чајот е штетен, имам слушнато дека од чај забите ти пожолтуваат, дека од чај се регулира крвниот притисок, ако може некоја информација повеќе ;)
купив некоја книга пред некој ден со чаеви кои и помагаат на жената за секакви здравстени проблеми..има ептен мнооогу врсти и видови..
исто и комбинации од чаеви за различни заболувања..
како се прави улје и креми..
што те интересира посебно..??
има комбинации на чаеви кои не се поднесуваат еден со друг т.е доага до главоболки болки во желудникот и сл.
ако имаш некакви заболувања на пр.има и забрана за користење на некои видови..
а има чаеви кои ослободуваат отрови во телото и од тоа се добивало главоболка,после се пиело чаша со вода...
ке ти прочитам кажи за што ти треба:)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Го изнафаливте чајот со јаболко и цимет,од која фирма е најубав за да купам да го пробам ако не му е тешко на некој да напише
Мене не ми е убаф брат, пробаја сам га на работу, за фирму не се сеќам, али викам ти не ми праи мене кеф
ти пробај си, тфој укус тфоја стфар : )
 
  • Like
Реакции: Aristokrat

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Каков и да е, сите вкусови ми се убаво го пијам без шеќер, ама обавезно лажичка мед :sreken
 
  • Like
Реакции: Badgirl

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Нане.

Ме потсетува на детството, највише на зимските појадоци: печено лепче со маргарин, сиренце и чај од нане.

Сега поретко пијам, можеби кога читам. Тогаш некако најубаво ми иде.
Освен нането ги сакам и од брусница и камилица.
 
  • Like
Реакции: parvati

TheBookaholic

Истакнат Член
13 јуни 2012
34
35
318
Скопје

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Исто. Поточно сите овошни чаеви ми се убави! Најчесто кога јас купувам, си земам Good Nature!
http://www.goodnaturetea.com/

Книгичка и чајче во зимски период - милина!
Море пи__а им матер на алкалоид, не земам веќе од нив чај. Последен пат кога земав јаболко и цимет колку радосен си направив чајче...го пробувам блага водичка со мирис на цимет. Боја јок. Сеа си купувам Франк и подобри ми се.
 
  • Like
Реакции: TheBookaholic

TheBookaholic

Истакнат Член
13 јуни 2012
34
35
318
Скопје
Море пи__а им матер на алкалоид, не земам веќе од нив чај. Последен пат кога земав јаболко и цимет колку радосен си направив чајче...го пробувам блага водичка со мирис на цимет. Боја јок. Сеа си купувам Франк и подобри ми се.
Викаш? Ајде нареден пат ќе ги пробам на Франк ;)