1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Чај

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од MissChievous, 16 септември 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  tea basics.jpg
   
  На EmilijaS и Ditto+Maker им се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Ме - Ginger tea

  ама од оние џинџерици :D
   
 3. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,767
  За добро расположение:)

  113658011_0_640x640.jpg
   
 4. Badi12

  Badi12 Нов член

  Зачленет на:
  14 декември 2015
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  За Канцерот, Срцето,Крвниот притисок и многу други болести
  предласгам да го користете
  Најреткиот и најскапиот чај на светот – ЖОЛТ-иот ЧАЈ!

  Ве молам постете го блогот :
  https://medium.com/@blagojjanev/се-продава-62db4b69965c#.wtox4fpmn

  Повеќе детали можете да прочитате на блогот :
  Жолт Чај — Најреткиот чај на светот! — Medium
   
  #94 Badi12, 14 декември 2015
  Последна промена од модератор: 14 декември 2015
 5. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Јас нема ден да не сум со чај хехе, т.е го заменувам со кафето пошто ми е одвртно (puke) омилен чај ми е брусница ама со лимон, а може и зелен чај, али многу ретко, камо да бев покрупно |-(
   
  На Jagotka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Во последно време на мојот список на чаеви се наоѓаат
  -чајот од нане,камилица,брусница,планински,кантарион и чај од маточина со тинктура од валеријана (послендото за мирен и убав сон) :)
   
 7. Jagotka

  Jagotka Нов член

  Зачленет на:
  28 декември 2015
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  5
  Најомилен чај од брусница и хибискус ^^
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
  Пијам многу чај и во извесни периоди пијам еден повеќе за разлика од друг. Претежно најмногу пијам зелен без шеќер ама во последно нешто не ми е вкусен. Треба да проверам убаво сите работи во врска со ова пакетче чај зошто тој ми е омилен.
  За замена на зелен пијам од лимон или од јаготка и ванила. Последниот пат купив само од јаготка, без ванила не ми беше убав па го мешав со брусница.
  Покрај ова, кога одам кај баба, ми дава чај од липа, сушен. Е тој ми е дефинитивно омилен.
   

Сподели: