Чај

Badi12

Нов член
14 декември 2015
5
0
1
63
За Канцерот, Срцето,Крвниот притисок и многу други болести
предласгам да го користете
Најреткиот и најскапиот чај на светот – ЖОЛТ-иот ЧАЈ!

Ве молам постете го блогот :
https://medium.com/@blagojjanev/се-продава-62db4b69965c#.wtox4fpmn

Повеќе детали можете да прочитате на блогот :
Жолт Чај — Најреткиот чај на светот! — Medium
 
Последна промена од модератор:

Alaysa

Полноправен Член
17 декември 2015
67
15
18
Јас нема ден да не сум со чај хехе, т.е го заменувам со кафето пошто ми е одвртно (puke) омилен чај ми е брусница ама со лимон, а може и зелен чај, али многу ретко, камо да бев покрупно |-(
 
  • Like
Реакции: Jagotka

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Во последно време на мојот список на чаеви се наоѓаат
-чајот од нане,камилица,брусница,планински,кантарион и чај од маточина со тинктура од валеријана (послендото за мирен и убав сон) :)
 

EmilijaS

Истакнат Член
20 јануари 2016
65
39
128
23
Пијам многу чај и во извесни периоди пијам еден повеќе за разлика од друг. Претежно најмногу пијам зелен без шеќер ама во последно нешто не ми е вкусен. Треба да проверам убаво сите работи во врска со ова пакетче чај зошто тој ми е омилен.
За замена на зелен пијам од лимон или од јаготка и ванила. Последниот пат купив само од јаготка, без ванила не ми беше убав па го мешав со брусница.
Покрај ова, кога одам кај баба, ми дава чај од липа, сушен. Е тој ми е дефинитивно омилен.