1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пријателства од форумот

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Bum-Bum, 10 февруари 2013.

 1. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  едно човечуле заборави да пишеш . ахахах ама не те издавам :D :p иначе пак ќе ти кажам си супер, и ваљда ќе се запознаеме некогаш и во живо ;)
   
  На Lepaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Нормално дека е тешко да стапиш во контакт со некого, затоа што не ги знаеш неговите интереси (каква музика слуша, какви филмови гледа и тој тип прашања). Првиот контакт е секогаш најтежок, ама после муабетот си тече сам по себе. Иначе и јас сакам тебе да те запознаам, си имам кажано и во онаа тема и уште едно дваесетина луѓе со кои некогаш сум контактирал и сметам дека имаме исти интереси или мислења. Се гледаме од септември. :zelen
  он: Како што беше напишал некој, можеш да се спријателиш со некого буквално секаде, па зошто не и со некој форумџија.
   
  На alba и Gemini им се допаѓа ова.
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  М, со никого се немам запознаено реално. Ситуацијата ми е таква, обврски и немам време да одвојам да дојдам на собиранките. Ама ветувам, штом дојде лето, ќе откопам време и ќе дојдам :)
  Во главно, се дружам со женските на форумов(а и во реалноста повеќе пријателки него пријатели)
  Сакам да се запознам реално со: Марија lady_blue Anastasija violetmoon parvati ќе ја наброев и Сара.13 ама и‘ враќам што ме заборави.
   
  На parvati, Сара.13, alba и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Не одбивам пријателства од било каков вид. Виртуелните се поинакви од реалните, затоа што има и лажно претставување. Но се додека е другата страна фина кон мене и јас сум. Доколку не е сепак постои копчето блокирај или игнорирај. И да, зошто да не би се запознал со некои членови од форумов, кога ќе има прилика.
   
  На alba, Badgirl и violetmoon им се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Ја знам пуно, а и пуно не ме знаеф : )
   
  На kizzo, Foxboro, 4FUN и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  На форумов запознав доста прекрасни и мили луѓенца со кои делиме слични мислења и ставови,исто така има и такви кои ми оставија лош впечаток и кои се гледа дека се тука дојдени само да тролаат.
  Лично со никого не се познавам ама би сакала да си ги запознаам моите виртуелни пријателчиња меѓу кои Kitty ,JaMi ,
  melpomena ,Сара.13 ,Arkantos ,МиГ 21 ,smeker ,Bibi@ ,WomanInRed ,ZmajChe ,Aristokrat ako заборавив некого се извинувам :).
   
  На Kitty, Aristokrat, МиГ 21 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  Има секакви на форумов.. со некои ептен живеам иако се уште не сме се виделе во живо, али пак иам и такви со кои лудо си поминав при запознавањето и до ден денес ете сме ЛУДИ ! хахах на пример cakar_ulav |o$y(|-|0$0(|@l DisturbeD .. Али со Dr.Gonzo имав најјако запознавање, јас него не го познав ама тој мене во цела таа гужва не знам кај ме ископа хахахахха !! Уствари тогаш јас и себе не можев да се запознаам ..
  Има добри луѓенца кои мора во најскоро време да ги запознаам .. посебно Marchisio (sun)
  Би сакала да ги запознаам и Lepaa и violetmoon .. а може и Давор :)
   
  На Dr.Gonzo, Давор, Bum-Bum и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  да се надоврзам и со Bum-Bum сакам да се запознаам :p
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 9. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Епа јас почнав по малце да се дружам со сите. Ете со @миг21 , parvati ист смисол за хумор имаме :) , Sofija... , alba почнав полека на инбокс да ја замарам :) , Saladin го знам од кајгана и многу совети ми дели ама онака не се знаеме , kizzo и на скајп се имаме и си пееме турбо фолк :) S.B. Мај лов, па се надевам со некои кои ќе го зацврстам дружењето ќе ги упознам у живо летово
   
  На kizzo и alba им се допаѓа ова.
 10. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  немој бе и ти со копчињата :zelen

  Пријателства можат да се стекнат на секаде и да опстојуваат конкретно од форумот познавам тројца лепотанчиња и си ги обожавам :zelen И без ралика на тоа што ме знаат не чуствувам некоја си потреба да се цензурирам на форумот слободно си пишувам како што сакам, некои погоре рекоа доколку се познаваме со некој од форумот слободата на пишување би ни била ограничена како па де :zelen Овие другиве виртулени другарчиња шо ми се овде ги сакам некои повеќе, некои помалку и не верувам дека се поразлични во реалниот живот а Мелка ја сакам најмногу :zelen
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: