1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пријателства од форумот

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Bum-Bum, 10 февруари 2013.

 1. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Оваа тема решив да ја отворам откако си размислив кои придобивки ги имам од овој форум....
  Покрај многуте совети,идеи искуства јас лично а верувам и вие добив многу пријателства...
  Со оглед на тоа дека сум од Скопје има присуствувано на некои собиранки на кои имам запознаено многу форумџии,со една форумџика не се запознав на собиранка но станавме многу блиски куќни пријатели па сега дури и ја спремаме нејзината свадба...Навистина интересен начин на запознавање но сепак многу се зближивме....
  Дали вие запознавте некој пријател на форумот со кој се гледате,слушате често ?
  И дали воопшто верувате дека може преку форумот да запознаете добри пријатели?

  :)
   
  На i_wanna_fly, Gemini, ipopovski и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  Па искрено да !
  Иначе дали знаеш од кога сме пријатели на ФБ ?!
   
  На Bum-Bum и Nightmare_f им се допаѓа ова.
 3. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Хмммм одамна мислам дека околуу една година....:D
   
 4. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  јас само со Aristokrat си живееме онака лајт си се слушаме, си одиме по концерти и тако то :)
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Се утепавме со дружење,на дружбата крај не можам да и фатам:zelen
   
 6. Marchisio

  Marchisio Староседелец

  Зачленет на:
  4 јуни 2012
  Мислења:
  551
  Допаѓања:
  902
  убава тема јас тебе те знам Bum-Bum :gus сигурно нешто си ми лута штом не ми враќаш на фб
   
  На ZmajChe и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 7. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Си го сакам форумчево и другарчињата што ги запознав откако ченувам тука. Сум била скоро на сите собиранки и сум се запознала со многу членови од кои со повеќето си се гледам често, не само на собиранкиве ;) Со redhead Aristokrat Saladin и Solstice си играме монопол на Англиски, си пиеме винце у станче, Aristokrat има дојдено и кај мене на работа на кафе исто така и Марија, а и Bum-Bum и ми донесе пирошки :gus slb_bobo cakar_ulav и DisturbeD ми правеа друштво на работа у најдосадното :zelen со Farfalla заедно си чекаме автобус за накај дома :D На parvati му оставам клуч од станче за да спие тука ;) Фини познанства им дружби нема што :gus
   
  На Весна1992, Aristokrat, smeker и уште 6 други им се допаѓа ова.
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  parvati и Dr.Gonzo хобитите ги запознав и не сакам повеќе да ги видам- дека се педери + хобити.
   
  На Dr.Gonzo, Марија, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Ете видиш ќе си ги заборавев љубовта моја The_Mayor и Dr.Gonzo што се дружевме на плажа неколку пати, а со Мајорон и не само на плажа :p:rolleyes:
   
  На The_Mayor, Dr.Gonzo, Foxboro и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Баш би сакал да стекнам пријателство со било кој од тука или со сите ... :rofl
  Гледам организирате собиранки , мене би ми било малце повеќе срам да присуствувам на собиранка :sram , ама мислам дека ќе се убедам некогаш и ќе присуствувам барем на една средба . :biggrin
   

Сподели: