Пријателства од форумот

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Оваа тема решив да ја отворам откако си размислив кои придобивки ги имам од овој форум....
Покрај многуте совети,идеи искуства јас лично а верувам и вие добив многу пријателства...
Со оглед на тоа дека сум од Скопје има присуствувано на некои собиранки на кои имам запознаено многу форумџии,со една форумџика не се запознав на собиранка но станавме многу блиски куќни пријатели па сега дури и ја спремаме нејзината свадба...Навистина интересен начин на запознавање но сепак многу се зближивме....
Дали вие запознавте некој пријател на форумот со кој се гледате,слушате често ?
И дали воопшто верувате дека може преку форумот да запознаете добри пријатели?

:)
 

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
443
235
143
Оваа тема решив да ја отворам откако си размислив кои придобивки ги имам од овој форум....
Покрај многуте совети,идеи искуства јас лично а верувам и вие добив многу пријателства...
Со оглед на тоа дека сум од Скопје има присуствувано на некои собиранки на кои имам запознаено многу форумџии,со една форумџика не се запознав на собиранка но станавме многу блиски куќни пријатели па сега дури и ја спремаме нејзината свадба...Навистина интересен начин на запознавање но сепак многу се зближивме....
Дали вие запознавте некој пријател на форумот со кој се гледате,слушате често ?
И дали воопшто верувате дека може преку форумот да запознаете добри пријатели?

:)
Па искрено да !
Иначе дали знаеш од кога сме пријатели на ФБ ?!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Nightmare_f

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Си го сакам форумчево и другарчињата што ги запознав откако ченувам тука. Сум била скоро на сите собиранки и сум се запознала со многу членови од кои со повеќето си се гледам често, не само на собиранкиве ;) Со redhead Aristokrat Saladin и Solstice си играме монопол на Англиски, си пиеме винце у станче, Aristokrat има дојдено и кај мене на работа на кафе исто така и Марија, а и Bum-Bum и ми донесе пирошки (hug) slb_bobo cakar_ulav и DisturbeD ми правеа друштво на работа у најдосадното :zelen со Farfalla заедно си чекаме автобус за накај дома :D На parvati му оставам клуч од станче за да спие тука ;) Фини познанства им дружби нема што (hug)
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Баш би сакал да стекнам пријателство со било кој од тука или со сите ... :rofl
Гледам организирате собиранки , мене би ми било малце повеќе срам да присуствувам на собиранка :sram , ама мислам дека ќе се убедам некогаш и ќе присуствувам барем на една средба . :D