1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пријателства од форумот

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Bum-Bum, 10 февруари 2013.

1. Bum-Bum

Bum-Bum Истакнат Член

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    1,125
    Допаѓања:
    1,844
    Оваа тема решив да ја отворам откако си размислив кои придобивки ги имам од овој форум....
    Покрај многуте совети,идеи искуства јас лично а верувам и вие добив многу пријателства...
    Со оглед на тоа дека сум од Скопје има присуствувано на некои собиранки на кои имам запознаено многу форумџии,со една форумџика не се запознав на собиранка но станавме многу блиски куќни пријатели па сега дури и ја спремаме нејзината свадба...Навистина интересен начин на запознавање но сепак многу се зближивме....
    Дали вие запознавте некој пријател на форумот со кој се гледате,слушате често ?
    И дали воопшто верувате дека може преку форумот да запознаете добри пријатели?

:)

На i_wanna_fly, Gemini, ipopovski и уште 5 други им се допаѓа ова.
  2. ComputerService

ComputerService Истакнат Член

Зачленет на:
    29 јануари 2013
    Мислења:
    446
    Допаѓања:
    240
    Па искрено да !
    Иначе дали знаеш од кога сме пријатели на ФБ ?!

На Bum-Bum и Nightmare_f им се допаѓа ова.
  3. Bum-Bum

Bum-Bum Истакнат Член

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    1,125
    Допаѓања:
    1,844
    Хмммм одамна мислам дека околуу една година....:D

4. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
    јас само со Aristokrat си живееме онака лајт си се слушаме, си одиме по концерти и тако то :)

На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Aristokrat

Aristokrat Староседелец

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    2,655
    Допаѓања:
    3,335
    Се утепавме со дружење,на дружбата крај не можам да и фатам:zelen

6. Marchisio

Marchisio Староседелец

Зачленет на:
    4 јуни 2012
    Мислења:
    551
    Допаѓања:
    902
    убава тема јас тебе те знам Bum-Bum :gus сигурно нешто си ми лута штом не ми враќаш на фб

На ZmajChe и Bum-Bum им се допаѓа ова.
  7. Trouble

Trouble Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,516
    Допаѓања:
    2,621
    Си го сакам форумчево и другарчињата што ги запознав откако ченувам тука. Сум била скоро на сите собиранки и сум се запознала со многу членови од кои со повеќето си се гледам често, не само на собиранкиве ;) Со redhead Aristokrat Saladin и Solstice си играме монопол на Англиски, си пиеме винце у станче, Aristokrat има дојдено и кај мене на работа на кафе исто така и Марија, а и Bum-Bum и ми донесе пирошки :gus slb_bobo cakar_ulav и DisturbeD ми правеа друштво на работа у најдосадното :zelen со Farfalla заедно си чекаме автобус за накај дома :D На parvati му оставам клуч од станче за да спие тука ;) Фини познанства им дружби нема што :gus

На Весна1992, Aristokrat, smeker и уште 6 други им се допаѓа ова.
  8. The_Mayor

The_Mayor Фраер од пелени

Зачленет на:
    18 март 2012
    Мислења:
    2,837
    Допаѓања:
    6,520
    parvati и Dr.Gonzo хобитите ги запознав и не сакам повеќе да ги видам- дека се педери + хобити.

На Dr.Gonzo, Марија, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
  9. Trouble

Trouble Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,516
    Допаѓања:
    2,621
    Ете видиш ќе си ги заборавев љубовта моја The_Mayor и Dr.Gonzo што се дружевме на плажа неколку пати, а со Мајорон и не само на плажа :p:rolleyes:

На The_Mayor, Dr.Gonzo, Foxboro и уште 1 член му се допаѓа ова.
  10. 84 sk_Y ^_-

84 sk_Y ^_- Староседелец

Зачленет на:
    21 ноември 2012
    Мислења:
    594
    Допаѓања:
    825
    Баш би сакал да стекнам пријателство со било кој од тука или со сите ... :rofl
    Гледам организирате собиранки , мене би ми било малце повеќе срам да присуствувам на собиранка :sram , ама мислам дека ќе се убедам некогаш и ќе присуствувам барем на една средба . :biggrin

Сподели: