Пријателства од форумот

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
135
1,053
Пријатели од овде ? Како живот на Јупитер . Овде тема за кафе отворив , сите мајтап си тераат . Пет пати нагласив дека темата е строго за кафе ( не за ручек и вечера , не за мајмуни и папагали , не за солење и биберење , ЗА КАФЕ ! ) тие пак поставуваат слики од сол и зејтин во ресторан , од некакви цвеќиња и слично . Па не сум јас во саксија растена , па да се ебавате со мене ! И онака ретко доаѓав , наместо членовите да се потрудат да придобијат нови членови , тие се трудат да " бидат интересни " и да тераат мајтап со секој што се зачленил по нив . Епа " бидите интересни " носете се у три лепе пизде материне со се форумот , никогаш веќе нема да дојдам тука ! Слободно избришите го мојот профил и ебите си мајката !
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,142
1,153
Big Sur
Тука имам запознаено некои од најпаметните, најсмешните и најдобрите пријатели во животов.
Можеби на други им е чудно, смешно, неприродно, но јас сум многу среќна што се најдов во право време на право место и налетав на толку интересни луѓе.
Жалам само за изгубените контакти и што не идев почесто на собиранки да се запознавам со уште.

Ја користам приликава и да ве поздравам со песна т.е. уметнички акт што сметам дека сите треба да го знаете.
Не треба фала, затоа сме тука.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Outrider

187 SB

Истакнат Член
11 септември 2019
42
35
118
Лично јас не сакам да развивам пријателски врски со личности од форум. Ниту пак сметам дека форумите се соодветни места за тоа. Од проста причина што сметам дека на форуми треба да си ја зачуваме нашата анонимност. Ама секој си знае за себе.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco
И тоа како може. Како што може или не може во реален живот со запознавање на рандом работно место, факс или кафана, така и со форумско запознавање. Дури има одредени предности форумското запознавање.
Во секој случај тука запознав една особа со која сум сеуште во контакт после колку биднаа, 5-6 години, се работи за ретко прекрасно човечко битие :) За жал географијата се наметнува како пречка во пријателството, но и виртуелните начини се ок.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra