Што има во вашата торба?

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Лаптоп, тефтер, комплет со моливи, пенкала, андрамошки, швајцарско ноже, currently reading book, голема термос старбакс чаша за кафе, некогаш нескафе чисто, кабли за поврзување на лаптопот со останата медиа и фотоапарат по потреба.
 
  • Like
Реакции: Prashina

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,265
9,107
1,683
2 телефона, пенкала, маркери, тефтер, мастики, шеќерчиња, палома, апчиња, батериска светилка, флуоросцентен елек, картичка за clocking
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,541
1,133
Клучеви,цигари,упаљач,пенкало,телефон,слушалки,новчаник,заостанати фискални сметки и некои непотребни хартивчиња,парфем,дезодоранс,влажни марамици,по некоја шнола,стегач...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
:eek::eek:
Понекогаш ми паѓа жал за женскиот род на какви тортури е изложен за да се допадне некому или да се чувствува добро во сопствена кожа....мистеријата на торби преполни со сваштарии ми е сеуште актуелна заедно со склоноста да се носи штикла, непријателски елемент за женските нозе а посебно стапала...
 
  • Like
Реакции: Saladin

MimeQueen

Полноправен Член
13 јануари 2014
86
41
18
22
Па, телефон,кесе,мастики,парфем,кармин,лабело и сл.
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
27
домче
well... сите можни скрипти што ми потребале, неколку цедиња со упатства од хобито, фотоапарат, мобилен, каблиња, полначи, лифчиња за потсетување (ти текнува нешто, чкрташ на лифчето и го пикаш в торба), документи од работа, често и некои житарици за енергија... трансакциски сметки, уплатница... ухх...
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Лаптоп, тефтер, комплет со моливи, пенкала, андрамошки, швајцарско ноже, currently reading book, голема термос старбакс чаша за кафе, некогаш нескафе чисто, кабли за поврзување на лаптопот со останата медиа и фотоапарат по потреба.
Торба или куфер си носиш со себе? :)

Кај мене има: Индекс, тефтер, две пенкала што не пишуваат, здравствена книшка, мал новчарник каде што се складирани картичките и парите, џебна лампа, делови од џебната лампа, картон за дарување крв (уште и да можев да дарувам), клучеви, паломи, лабело, четка со огледало, слушалки, бомбони за секој случај, понекогаш мастики и дигитрон, карти за автобус, сметки, флаери и би си ги ставила и мобилните ама немам место :confused:
ги заборавив фластерот и по некое апче за болки
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Торба или куфер си носиш со себе? :)

Кај мене има: Индекс, тефтер, две пенкала што не пишуваат, здравствена книшка, мал новчарник каде што се складирани картичките и парите, џебна лампа, делови од џебната лампа, картон за дарување крв (уште и да можев да дарувам), клучеви, паломи, лабело, четка со огледало, слушалки, бомбони за секој случај, понекогаш мастики и дигитрон, карти за автобус, сметки, флаери и би си ги ставила и мобилните ама немам место :confused:
Ранец. Ама тоа за во млаките или топлите денови. Во зима, само по џепови нешто од горенаведеното. :D
 
  • Like
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ранец. Ама тоа за во млаките или топлите денови. Во зима, само по џепови нешто од горенаведеното. :D
претпоставувам лаптопот не спаѓа у горенаведените работи за време на зимскиот период. :D Иначе интересно доста работи собираат ранците :)