Што има во вашата торба? | Црнобело Форум

Што има во вашата торба?

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,412
1,103
Паричник, Мобилен, Мастики,сјај, лабело, Фластер во случај на непосакуван жуљ:) , влажни марамици, пенкало, стегач за коса.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alley3112

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Паричник, мобилен, сјај, лична карта, мастики........
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Обично носам големи ташни и како куфер ми се,се си носам во нив |-(
Еднаш така во дискотека си нарачувам пијачка и да го извадам новчаникот да си платам,
по грешка едно книгиште извадив (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: anchi

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Паричник, влажни марамици, сјај, лабело, спреј за тело, кутија за очила, мастики
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: anchi

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
32
Скопје
Новчаник, Клучеви, Мобилен, Табакера + Зипо (ова е must have) +
слушалки за моб, влажни марамици, паломи, средство за дезинфекција, стегач, шноли, улошка, фластери, огледало, турпија, рол-он и апчиња (кафетин, аналгин, персен, дијазепам)
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Све има сеа кога ќе почнам да набројувам боље скролај ме :D
2- мобилни телефона,слушалки за мобилен,шише со вода,тетратки,паричник,книга-,,Дали ме чекаш,, Гијом Мисо,влажни марамчиња,палома,чадор,влошки,мастики,бонбони,крем за раце,млеко за тело неодамна го купив :D,фискални сметки,клучеви од дома,од автомобилот на тато,пенкало,маркер,лабело,кармин,руж,апчиња парацетамол и кафетин менструал,шноли,ластички за коса,парфемче,usb,огледалце.И толку. (wasntme) Се има само ред нема :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Photographer

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Добро е, не сум само јас со 200 работи во секојдневна ташна. :giggle
Must have: паричник, клучеви, мобилен, пенкало, тефтерче, средство за дезинфекција, мастики, палома и usb.
Нешта што не ми се толку потребни, а секогаш се наоѓаат внатре: огледалце, крема за раце, парфем, лабело, маскара, шноли, слушалки за мобилен, чадор, книга, шише со вода, чоколатца...
Понекогаш се плашам да ја отворам од тоа што се може да се најде во таа ташна.:D