Што има во вашата торба?

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
352
405
363
Skopje
Паричник, влажни марамици, несесер со глупости, парфем, мобилен, огледалце, шишенце со вода
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Во обичната ташна што ја носам секојдневно има лабело, капки за нос, апчињата за киселни, телефоните, клучот од дома и некоја пара ако земам од дома, а на излегување во ташната си носам сјајот, пудрата, огледалце, пари, клучот, телефоните, пари, понекогаш... тоа е :D
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Новчаник, несесер со шминки, парфем, лак за нокти, некои списоци потребни за на работа ги врткам овие денови, антиперспирант, чадор и USB, тоа ти е голема ташна кога влечкаш, се ќе ставиш во неа :frantic
 
  • Like
Реакции: anchi

anchi

Нов член
8 октомври 2013
17
17
3
Ohrid
Ahahah во мојата чанта се ке најдеш :)Најчесто:Лабело,очила за сонце(во лето),огледало(мало) Orbit,пенкало,новченик,ханзаплас,вражни марами,парфем,клучеви,мало шише вода,спреј за тело,ако ми е поголема чантата и таблетот си го носам со себе (talk)
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Да не почнам да набројувам.
Лабело, клучеви, пенкало, огледало, полнач, кафетин, парфем, ролон, новчаник, цигари, упаљач, УСБ, некои тефтерчиња, мобилен, лак за нокти, турпија, крем за раце...