Што има во вашата торба? | Црнобело Форум

Што има во вашата торба?

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,781
7,305
1,153
Big Sur
Не носам торба, туку толкав ранец, мислиш секогаш сум спремна да се преселам негде.
Внатре има новчаник, влажни марамчиња, паломи, сега и средство за дезинфекција, стегач за коса, парфем, неколку пенкала, неколку кармини и моливчиња за уста, секогаш по една-две влошки, слушалки, ибупрофен, лабело, мастики, капа пошто знае да ми студи на уши/глава дури е посвежо времето, неретко флашичка вода, па и тетратка пошто нели немој одеднаш да ми текне прејака бизнис идеја. :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Pink Panther

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,238
5,753
1,683
Disco
Не носам торба, туку толкав ранец, мислиш секогаш сум спремна да се преселам негде.
Внатре има новчаник, влажни марамчиња, паломи, сега и средство за дезинфекција, стегач за коса, парфем, неколку пенкала, неколку кармини и моливчиња за уста, секогаш по една-две влошки, слушалки, ибупрофен, лабело, мастики, капа пошто знае да ми студи на уши/глава дури е посвежо времето, неретко флашичка вода, па и тетратка пошто нели немој одеднаш да ми текне прејака бизнис идеја. :rofl

Нешто слично како поранешната моја, се шегував уште дамски пиштол и кашикара дека и фали во тоа ташната и таман спремна за све :D
 
  • Haha
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,781
7,305
1,153
Big Sur
Нешто слично како поранешната моја, се шегував уште дамски пиштол и кашикара дека и фали во тоа ташната и таман спремна за све :D
Еј, па не се знае кога може да почне војна според моменталниве случувања, не е лошо и тоа да се има.
Пропуштив дека носам и вазелин толкаво кутивче. :rofl:rofl
Знам како звучи, ама рацете многу ми пукаат и лушпа ми се станати од дезинфекциските, па морам.

Уште икона некоја ми фали и спремна сум за Бигорски.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider