1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што има во вашата торба?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од MissChievous, 24 мај 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Сте слушнале ли за проектот на Flickr наречен What's in your bag?
  Станува збор за слика од работите кои ги носите секојдневно во вашата торба/ранец/актовка.
  Тука можете да погледнете како тоа изгледа: http://www.flickr.com/groups/whats_in_your_bag/pool/
  Ова е мојата слика.


  [​IMG]

  Постирајте ги вашите или пак оние кои ви се допаѓаат од оригиналниот проект.
   
  #1 MissChievous, 24 мај 2012
  Последна промена: 9 март 2014
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
   
  На MoonFairy, parvati и Dr.Gonzo им се допаѓа ова.
 3. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Дали стварно гледам приврзок супер мини розе дилдо??? :eek
   
  На Sugar, Hexasto, parvati и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Кога го носам ранецот носам очила, две рубикови коцки, usb-кабел, 3-4 технички моливи и 1 маркер, usb flash, micro sd to sd adapter, клучеви, новчаник и уште по нешто.
   
  На Morticia. му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Носам паричник, мини паричник, слободната карта и сјај за усни :)
   
  #5 Natenceto, 24 мај 2012
  Последна промена од модератор: 12 јуни 2014
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  И моја слика:zelen(inlove)..како јас твојата
  Новчаник...клучеви милион...исто црно тетерче со ластиче како на песингер,влажни марамчиња,ради ред мал несесер:zelen,телефоните
  оти се си мислам оти имаше слична тема?:rolleyes:
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Ранац ми е пун сс глупости. Цел сет униор џебни алати, едно 100 шрафцигера, клешти, сечице, бланкерка, оној за стискање на ауто клеме... у друг предел иам едн куп рј45 конектори, ф-конектори... изиграам некога мајстора :D
   
 8. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Носам паричник, влажни марамици, палома, сјај за усни, лабело и парфем :)
   
 9. TheCat

  TheCat Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  379
  bag.JPG
   
  На S&A.... и The_Mayor им се допаѓа ова.
 10. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  На S&A...., Sugar и melpomena им се допаѓа ова.

Сподели: