1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што има во вашата торба?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од MissChievous, 24 мај 2012.

 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Не, ако патувам од Скопје до Неготино. Онака чисто од навика :) ама не го носам секогаш.
   
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Новчаник,клучеви,телефон,книга,несесер со шминки,штипка за коса,палома,бомбони,мастики,лекови (кафетин,парацетамол,цитерал),гел за суво миење на рацете,пенкала и цигари.
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Еве неколку мои, едната ми е од инстаграм, затоа е таква филтеросана...

  3.png 4.png 5.png
   
  На Saladin, Lena и JaMi им се допаѓа ова.
 4. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Новчаник
  Лабело
  Мобилен
  Слушалки
  Клучеви
  и цигари .. ништо повеќе ништо помалце :D
   
 5. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Паричник
  Слободна карта за превоз
  Мобилен
  Клучеви
  Чадор
  Паломици
  Влажни марамици
  Чешел
  Лабело
  И некогаш може да имам и кармин или камена пудра
   
 6. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Хаха па подобро темава да се викаше "Што нема во вашата торба?"
  Еве што има бо мојата торба
  -стариот мобилен
  - мастики и бонбончиња
  - пенкало и тетратка
  -ташниче мало со шминки
  -2-3 парфеми
  - ластик и шноли
  -паричник
  -некое чоколатче обавезно
  -слободната карта
  -мобилниот
  -полнач
  -клуч
  -слушалки.:D
  - опаљач
  - влажни марами и паломи
  - влошки
  - чадор
  - чешел
  - огледало
   
  #66 MacedonishQueen, 7 октомври 2015
  Последна промена: 7 октомври 2015
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131

  Oд прилика и јас сум тука некаде :D
  -цигари
  -чак мак
  -слушалки
  -кутија со уло*** :D
  -нофчаник
  -несесер со шминки
  -крем
  -влажни марамици
  -парфеми
  -по некој накит во кутифче
  -некогаш знае и марама да се најде :D
  Се без што не можам кога сум надвор : )
   
  На MacedonishQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  - 4 пишани дела од Сократ
  - 3ца јавачи на апокалипсата
  - Решение за спорот со името на нашата земја
  - листа на атентатори во последниве 200 години. (еден од нив е и оној на Ќиро и Кенеди)
  - Курдската држава
  - Гробот на Џингис Кан  Ај сеа сериозно. Најчесто го носам дигиталецот за да чкрапнам некоја фотка. во придружба на моментална книга што ја читам. Летно време често носев и едно шише(нце) благоминерална вода. Сеа откако сум со обврскиве, еден цел комплет за пишување од по 1 стило за пишување, една голема општа тетратка, книгите кои ми се потребни за тој ден и термос најчесто со зелен чај/кафе (јебем им скапа менза)
   
  На Mnogo Bitno и malo им се допаѓа ова.
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Нема торби нема ташни ,телефон во рака ,пари во џеб и чиста работа :) ;)
   
 10. Browny

  Browny Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2014
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  9
  Нема торба,само ранец со мастики,шише вода,апарат,телефон,екстерна батерија,влажни марамици,чоколадо и цигарчија секако :)
   

Сподели: