Што има во вашата торба?

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,505
14,412
1,683
во светот на бајките
Новчаник,клучеви,телефон,книга,несесер со шминки,штипка за коса,палома,бомбони,мастики,лекови (кафетин,парацетамол,цитерал),гел за суво миење на рацете,пенкала и цигари.
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
789
1,103
Новчаник
Лабело
Мобилен
Слушалки
Клучеви
и цигари .. ништо повеќе ништо помалце :D
 

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Паричник
Слободна карта за превоз
Мобилен
Клучеви
Чадор
Паломици
Влажни марамици
Чешел
Лабело
И некогаш може да имам и кармин или камена пудра
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Хаха па подобро темава да се викаше "Што нема во вашата торба?"
Еве што има бо мојата торба
-стариот мобилен
- мастики и бонбончиња
- пенкало и тетратка
-ташниче мало со шминки
-2-3 парфеми
- ластик и шноли
-паричник
-некое чоколатче обавезно
-слободната карта
-мобилниот
-полнач
-клуч
-слушалки.:D
- опаљач
- влажни марами и паломи
- влошки
- чадор
- чешел
- огледало
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: ●Untouchable°

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Хаха па подобро темава да се викаше "Што нема во вашата торба?"
Еве што има бо мојата торба
-стариот мобилен
- мастики и бонбончиња
- пенкало и тетратка
-ташниче мало со шминки
-2-3 парфеми
- ластик и шноли
-паричник
-некое чоколатче обавезно
-слободната карта
-мобилниот
-полнач
-клуч
-слушалки.:D
- опаљач
- влажни марами и паломи
- влошки
- чадор
- чешел
- огледало

Oд прилика и јас сум тука некаде :D
-цигари
-чак мак
-слушалки
-кутија со уло*** :D
-нофчаник
-несесер со шминки
-крем
-влажни марамици
-парфеми
-по некој накит во кутифче
-некогаш знае и марама да се најде :D
Се без што не можам кога сум надвор : )
 
  • Like
Реакции: MacedonishQueen

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
- 4 пишани дела од Сократ
- 3ца јавачи на апокалипсата
- Решение за спорот со името на нашата земја
- листа на атентатори во последниве 200 години. (еден од нив е и оној на Ќиро и Кенеди)
- Курдската држава
- Гробот на Џингис КанАј сеа сериозно. Најчесто го носам дигиталецот за да чкрапнам некоја фотка. во придружба на моментална книга што ја читам. Летно време често носев и едно шише(нце) благоминерална вода. Сеа откако сум со обврскиве, еден цел комплет за пишување од по 1 стило за пишување, една голема општа тетратка, книгите кои ми се потребни за тој ден и термос најчесто со зелен чај/кафе (јебем им скапа менза)
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno and malo

Browny

Староседелец
20 октомври 2014
24
9
1,003
Нема торба,само ранец со мастики,шише вода,апарат,телефон,екстерна батерија,влажни марамици,чоколадо и цигарчија секако :)