Што има во вашата торба?

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Последниов месец чантата стана малκу подебела :D
Индеκсот, пенκала κуп, листовите со пρашања за на фах дуρи и κниги шетам насеκаде со мене. :)
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Шминки, лакови за нокти, дезодоранс, парфемче, пенкало, картица, клучеви, планер, мобилни, бекутан марамчиња, паричник...
 
  • Like
Реакции: Ѕвездичка

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,506
14,414
1,683
во светот на бајките
Се подзамислив малку ... :D
  • несесер со шминки,хигиенска влошка,новчаник,клучеви,полнач за мобилен,повеќе пара обетки,пенкало,шише вода и за останатото треба да станам да проверам.
 
  • Like
Реакции: Ѕвездичка

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Парфем,мирис,пари,мобилен,клучеви,огледало,лабело,кармин,кондоми се шалам,шминки,палома,мастики,стегач,бонбони,шлушалки,улошки,кафетин,аналгин,пенкала,шеќерчиња,чешел
 

dovefox

Истакнат Член
21 октомври 2018
38
23
108
Пенкала,тетратка,индекс,влажни марамици,лабело,стегачи за коса,смартфон,очила за сонце и паричник.