Што има во вашата торба?

*Mina*

Нов член
13 февруари 2014
19
9
3
Скопје
Мобилни два, шминки најосновни (2-3 ствари), чешалче, огледалце, новчаник, клучеви, лабело, мини парфемче, влажни марамици и мастики.
 

dalmatian

Полноправен Член
2 март 2014
50
12
8
Најважно носам паричник,марамчиња,телефонот(секако без него никаде не одам),сјај за усни,може лабело,парфем и слушалки за телефон. :)
 

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
Паричник-без него никаде, паломи, слушалки за мобилен, лабело, бележник за фаќање белешки(тетратка), помало тефтерче, влажни марамици и некогаш ставам парфем, ама претходните секогаш ги имам во ташна.
 
  • Like
Реакции: Prashina

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Од каде да почнам....:)
Телефон, слушалки, влажни марамици, палома, бонбони, мастики, цигари, запалка, новчаник, организер, несесер со основни шминки и апчиња, лабело, клучеви, парфем, апарат, крем за раце, очила и за сонце и со диоптер ... а ако сум со малиот тогаш и понекој памперс, шишиња, блузичка, краосан, смоки итн итн.
 

Yvette

Истакнат Член
26 јануари 2014
144
276
73
Телефон, паломи, вжажни марамчиња, козметика, клучеви, тефтер, минимум 5 пенкала, парфем, стик, мастики, новчаник, очила за сонце и не знам уште што, треба да видам.
 
  • Like
Реакции: Anakin

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Леле се имам, штета што неам слика да покажам, инаку на менито се клучеви , несесери шо шминки, тефтери,пенкала , телефон, очила за сонце , марамчиња хартиени, мастики и бонбони, апови и спрејови, дезодоранс и парфем, ЦИГАРИ, запалки , паричник, плеер за музика и слушалки, може и некој сендвич наутро хом мејд, шише со вода , и притоа тежи еден тон, дур да стасам на работа искривена сум, знам дека треба едноставно да се чува у ташната ама јас неможам така да постојам :p
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,684
3,863
1,183
Ако сум со мај фејворит панталони .. телефон, слушалки, клучеви, паричник, рубикова коцка 3х3х3, можда и 4х4х4 некогаш, некогаш и двете заедно, некои листови по џеб, некогаш маус за компјутер, дезодоранс ( и ова по некогаш ) .. that's all I can remember so far.
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,012
1,103
Никогаш не ми е преполна, сакам да ми е уредно внатре и да можам лесно да се снајдам. Во глобала обавезно марамици од големите пакувања и палома, новчаник, од шминка само кармин (секогаш имам по неколку), некогаш книга и два телефони. Ама затоа поголемо е прашањето што се' има во мојот новчаник?
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Ако сум со мај фејворит панталони .. телефон, слушалки, клучеви, паричник, рубикова коцка 3х3х3, можда и 4х4х4 некогаш, некогаш и двете заедно, некои листови по џеб, некогаш маус за компјутер, дезодоранс ( и ова по некогаш ) .. that's all I can remember so far.
Дезодоранс во панталони,за уметнички дојам или што?:patos