Што има во вашата торба? | Црнобело Форум

Што има во вашата торба?

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Ја шо неам :giggle лабело, сјај, кармин, клучеви, 2-3 новчаничиња ( не дека сите ги користам), пенкала, индекс, чат пат некое хартииче, чадор, парфем, влажни марамчиња, дезодоранс, шнола некоја, крема за раце, ханзаплас .. (facepalm)
 

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Паричник, клучеви, мобилен, индекс, палома, влажни марамчиња, крем за раце, житни чоколатца, кармин, лабело, маскара, креон, мастики, бомбони, стегач, нотес, пенкало, книга, футрола за наочари за гледање и уште една со наочари за сонце. Од овие работи индексот не го носам на лето. Друго се е редовно. И во зависност од тоа каде одам додавам уште нешто на пример чадор, учебници, вода итн. И да секогаш носам гооолеми чанти. :)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Си има од се по нешто. Никогаш не знаеш што може да ти притреба.:)
Паричник + расфрлани пари, телефон, палома, влажни марамчиња, сјај, римел, креон, пудра, стегач, шнолчиња, клучеви, кутија со наочари за сонце, по потреба има и чадор, пенкало, мало тефтерче, полнач за телефон кој истовремено е и усб-кабел и усб-стик. Мислам се дека набројав.(think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Ова е што има во мојата ташна секојдневно (несесер, опаковката за наочарите со зум, наочари за сонце, два мобилни, лабело, кутија ЗА цигари (happy) апаратот, спреј за тело или два, клучеви) плус минус некои ствари ко влажни марамици, мастики, бонбони :sreken Прилично со РЕД :giggle
IMG_3019.jpg
А еве што содржи несесерот :eek:
IMG_3017.JPG
 

Клара

Полноправен Член
17 февруари 2012
80
58
18
новчаник, огледалце, чешле, средство за дезинфекција на раце, влажни марамчиња, палома, пенкало,
упаљач, кармин, сјај за уста, лабело, клучеви, шноли, орбит мастили и бомбони, виталија житарици,
слушалки за мобилен, 2 мобилни, шишенце со вода, слободна за бус, влошки, чадор (понекогаш), аналгинче....и така натака :D
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Кога носам ранецот (нели за на школо) освен книги носам мобилен, слушалки, паломи, лабело, очила за сонце, мастики или бонбони, клучеви, тефтерче, секогаш во некој џеб во ташната имам некоја железна паричка :giggle, вода понекогаш во мало шише и новчаникот го вадам и ставам.
Денски или вечерно време носам некоја помала чанта во која има новчаник, лабело или некој сјај, мобилниот, слушалки, клучеви, мастики, па одприлика тоа е сѐ некогаш додам уште нешто.

Некој друге ден ќе сликнам и ќе прикачам слика.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: anchi

TheBookaholic

Истакнат Член
13 јуни 2012
34
35
318
Скопје
Моментално: паричник(со разни глупости во него, ретко има пари :D) , мобилен телефон и слушалки, клучеви, чадор, влажни марамици/палома, мини несесер( со лабело, сјајче, парфемче огледалце итн.), нотесче и пенкало.