1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Шминка - да или не?

Дискусија во форумот 'Лице' започната од lady_blue, 14 февруари 2012.

?

Дали преферирате шминкани девојки или девојки без шминка

 1. со шминка

  3 глас(а)
  42.9%
 2. без шминка

  4 глас(а)
  57.1%
 1. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Шминка - да, ама со осет(нешто што многу жени денес го немаат).
  Јас се шминкам затоа што морам, а не затоа што сакам. Најчесто користам малку пудра, нежна сенка, туш и лабело/навечер сјај или нежен кармин.
   
 2. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Се трудам да ставам што помалку шминка,а не како некои девојки по кило шминка ставаат :x
   
 3. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Јас мразам премногу шминка.Креон,римел, малку сенка и ништо повеќе..
   
 4. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Не. Јас не се шминкам и мразам шминкање.
   
  На Црвена и Outrider им се допаѓа ова.
 5. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  За шминката треба граница! Многу млади девојчиња ги гледам како се ушлакани во кило тон пудра, тоа линија на вратот од километар им се познава :facepalm2 Не знам зошто уште во тие години толку ја загрозуваат својата убавина! Моево лице имаше проблем во средно, не се шминкав премногу, само имав многу бубулици/акни на брадата, па морав некако да ги прекријам со што тоа ми ствараше премногу стресови :besen сега сум ок, бебешка кожа си имам :sreken ја негувам, не користам премногу шминка, преферирам нежна, секојдневна (маскара, коректор, руменило и сјајче) така се чувствувам самоуверено, за вечерните или други посебни прилики шминката е друга, но не премногу нападна..
   
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Малтер, хидромал и пурпена.
   
  На Big Berta, MoonFairy и TheQueen им се допаѓа ова.
 7. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423

  во кратки црти ете што сакав да кажам :patos
   
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,191
  Допаѓања:
  2,262
  Ја не знам да се шминкам и не ни сакам да знам едино лабело си ставам. Иначе немам некои проблеми со лицето чисто ми е, никогаш не сум имала премногу бубулици, си имам природно руменило што ме нервира (envy) и тоа.
   
  На Outrider и TheQueen им се допаѓа ова.
 9. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423

  природна убавина :sreken
   
  На Црвена му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Па затоа си Црвена.:)
  Јас пак, си го изгубив едниственото лабело...а и не го сметам за шминка...
   
  На Outrider и Црвена им се допаѓа ова.

Сподели: