Шминка - да или не?

Дали преферирате шминкани девојки или девојки без шминка

 • со шминка

  Гласови: 4 50.0%
 • без шминка

  Гласови: 4 50.0%

 • Вкупно гласале
  8

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Каде е границата? Незабележителна, нежна, нагласена?
Што е попривлечно, со шминка или без, нагласени очи или нагласени усни?
Особено ме интересира како реагираат машките после првата заеднички помината ноќ, поточно - си легнувате покрај еден лик, а се будите покрај малку поинаков лик ;)
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
ШМИНКА, нежна со нагласена сенка... да дојдат до израз очите... креон на усни за да ги истакнете но не премногу нападен...
ми се има случено, но наредниот ден се разбудив со негов бакеж а за шминката не му беше битна.. убава бев и со неа и без...
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and lady_blue

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Јас на пример си се шминкам секогаш кога излегувам од дома,но различно секако зависи од тоа каде одам
За на школо ставам нежна шминка,а вечерна се знае сенки,кармини,руменила....
За нагласувањето сметам дека тоа што е убаво вреди да се истакне :D
Искрено сметам дека машките сакаат да ги гледаат своите девојки поспани наутро,со малку размачкани очи..нели изгледа секси ? :)))
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana and Baronessa

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
И уште нешто :) За кого се шминкаат и дотеруваат жените? За себе, за мажите или за да бидат поубави од другите жени? ;)
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
И уште нешто :) За кого се шминкаат и дотеруваат жените? За себе, за мажите или за да бидат поубави од другите жени? ;)
И мене ова не ми е јасно?!
Инаку јас и покрај тоа што сум женско, да признаам ретко се шминкам... Многу ретко, само за посебни пригоди...:)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: jasmina and Scars31

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
И мене ова не ми е јасно?!
Инаку јас и покрај тоа што сум женско, да признаам ретко се шминкам... Многу ретко, само за посебни пригоди...:)
Натпревар :) Започнува од најрана возраст, споредби со другарките и желба да се победат. За себе... хм... најудобно ни е во памучни пижами, нели? За мажите... додека трае освојувањето, потоа некако се опуштаме... или не? ;)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Nemirna.

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Да за шминка. Но, не претерано. Пудра (секако не 2 кила, со лопатче ставана), малку туш, маскара, сјајче. Мерак. Зборувам за дневно.
Вечерно малку појачано :D
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Lara and Glorry

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Ау не излегувам од дома без шминка. А по дома секогаш сум само со крем за лице. Што значи сите кои ми се блиски ме знаат каква сум без пудра. :D Се чувствувам посамоуверено со пудрата, маскара и лабело. Не дека многу им мења на тие што ме гледаат. Мене ми мења и тоа ми е битно. Значи минимална шминка користам, освен за некои посебни свечености, тогаш се шлакам повеќе. :)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@, Lara and Baronessa