1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Шминка - да или не?

Дискусија во форумот 'Лице' започната од lady_blue, 14 февруари 2012.

?

Дали преферирате шминкани девојки или девојки без шминка

 1. со шминка

  3 глас(а)
  42.9%
 2. без шминка

  4 глас(а)
  57.1%
 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  [​IMG]
   
  На Ѕвездичка му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Обично машките под шминка мислат на течна пудра. Ако девојка има многу не изгледа убаво. Со ова се согласувам. Не ни користам.

  Јас под шминка подразбирам се друго, особено убаво да се истакнат очите. Winged eyeliner ми е задолжително кога се шминкам. Арно веѓите ми се густи не ми треба многу замарање.

  maxresdefault.jpg
  За вечерно излегување или посебна прилика сакам smokey eyes
  images.jpg

  Ова е убаво за секој ден
  photo.jpg
   
 3. GIRL004

  GIRL004 Нов член

  Зачленет на:
  20 април 2017
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  5
  Шминка дефинитивно не прави посамоуверени ... (барем за мене е така) немам проблем и без шминка да излезам ама скоро секогаш имам шминка на мене денски нежна шминка а навечер по секси :)
   
 4. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Убавое да си нашминкан, ама умерено. Да не се претера. Така не изгледа убаво. Мене на работа кога имаме проба ќе ме нашминкаат, и после со таа шминка одам и надвор. Нормално, ако имам некоја понормална улога, кока има понеутрална шминка. Нормално не би искочила со шминка од проба, ако цело лице ми е исцртано:rofl
   

Сподели: