Шминка - да или не?

Дали преферирате шминкани девојки или девојки без шминка

 • со шминка

  Гласови: 4 50.0%
 • без шминка

  Гласови: 4 50.0%

 • Вкупно гласале
  8

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
christmas-natural-makeup-look.jpg
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Обично машките под шминка мислат на течна пудра. Ако девојка има многу не изгледа убаво. Со ова се согласувам. Не ни користам.

Јас под шминка подразбирам се друго, особено убаво да се истакнат очите. Winged eyeliner ми е задолжително кога се шминкам. Арно веѓите ми се густи не ми треба многу замарање.

maxresdefault.jpg
За вечерно излегување или посебна прилика сакам smokey eyes
images.jpg

Ова е убаво за секој ден
photo.jpg
 

GIRL004

Истакнат Член
20 април 2017
22
5
303
25
Bitola
Шминка дефинитивно не прави посамоуверени ... (барем за мене е така) немам проблем и без шминка да излезам ама скоро секогаш имам шминка на мене денски нежна шминка а навечер по секси :)
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Убавое да си нашминкан, ама умерено. Да не се претера. Така не изгледа убаво. Мене на работа кога имаме проба ќе ме нашминкаат, и после со таа шминка одам и надвор. Нормално, ако имам некоја понормална улога, кока има понеутрална шминка. Нормално не би искочила со шминка од проба, ако цело лице ми е исцртано:rofl
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Сакам да се шминкам. Не дека сум грда туку едноставно уживам во тоа. Пудрата ми е и заштита на лицето. Секојдневната шминка ми е нежна додека за некоја пригода јака и впечатлива. Обожавам шминка и убаво шминкање.
 

Senorita

Полноправен Член
16 декември 2020
31
10
18
113
Шминката има и добра и лоша страна. Шминката те разубавува, ти дава убава боја на лицето, но ужасниот факт е дека ја забрзува појавата на брчките. А на мене па ми имаат кажано дека поубава сум без шминка одколку со шминка, па така да јас немам се нашминкано 1 и пол година, последно се нашминкав кога требеше да одам на свадба.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Electra