Огласи за вработување

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
24
Седи си поуживај си па и ти кај ќе работиш, земи у парк соберете се запијте се.. :D Ако веќе ти е зорт шо се вика па ти требаат пари во момент најдобро ако имаш роднини или кај некој поблиски да се распрашаш да ти помогнат, или види по кафичиве сам распрашај се, по огласиве да се јавуваш ќе те тролаат дали имаш претходно искуство за години исто ќе ти праи приблем пошо ипак 17 имаш, друго е 18 и нагоре :nah[/QUOTE]
 

Ermosa

Нов член
14 декември 2015
2
0
1
26
Американска компанија бара соработници за работа од дома. Секој нов член ќе добие бонус од 20$ кој ќе се исплаќа по 3% понатаму во текот на 18 месеци. Се што е потребно е одговорност, сериозност во работата и интернет од дома. Сите материјали се преведени. Повеќе информации, како и регистрација на: http://succesnowz.blogspot.mk/
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Американска компанија бара соработници за работа од дома. Секој нов член ќе добие бонус од 20$ кој ќе се исплаќа по 3% понатаму во текот на 18 месеци. Се што е потребно е одговорност, сериозност во работата и интернет од дома. Сите материјали се преведени. Повеќе информации, како и регистрација на: http://succesnowz.blogspot.mk/
Добро, и што треба да се прави и по колку време дневно и како се исплаќаат парите?
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Добро, и што треба да се прави и по колку време дневно и како се исплаќаат парите?
Претпоставувам ова е од оние кликања рекламички за 0,001 долар, каде што и ти ќе треба вака да одиш по форуми и да бараш луѓе да се регистрираат со твој реферал за да земаш некој 1% од нивните кликови.
Не знам искрено колку заработуваат вака... ваљда 20 долари месечно + 1 долар од јакиот гореспоменат бонус што им го распоредуваат секој месец.
Нека ме поправи некој ако грешам. (wasntme)
 
  • Like
Реакции: Struggler

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Јас плаќам за цепење дрва, 200 денари од кубик. Барем ќе работите како што треба, нема да седите пред компјутер и да чекате пола долар да ви дадат.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Јас плаќам за цепење дрва, 200 денари од кубик. Барем ќе работите како што треба, нема да седите пред компјутер и да чекате пола долар да ви дадат.
Да не вариш ракија штом имаш олку многу кубици за цепење?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Да не вариш ракија штом имаш олку многу кубици за цепење?
На дрва се грееме. 10 кубика имам што чекаат, значи 10 по 200 тоа ти се 2000 за еден ден. Кој ти ги дава, а не ова реклами ова она. Имам и комшии, и тие имаат дрва. :)
 

Ermosa

Нов член
14 декември 2015
2
0
1
26
Добро, и што треба да се прави и по колку време дневно и како се исплаќаат парите?
Ova e marketing agencija, ne se klika na reklami kako sto ima navedeno Electra. Ovde ima dnevni, nedelni i mesecni zadaci koi se rabotat, potoa postepeno se gradi tam i se napreduva nivo po nivo. A toj % od bonus, zavisi od vasata zarabotka, pa taka e i negovata golemina. Se isplakja na karticka koja vi ja prakaat od kompanijata i preku koja ponatamu se podigaat parite. Zavisi od tebe, vremeto za rabota ne e ograniceno.Pridruzi se i kako tvoj sponsor se ke ti objasnam ponatamu. Ovde moze samo da se dobie, nisto ne moze da se izgubi.
 

Zoro1515

Нов член
8 февруари 2016
13
2
3
28
Вработете се на интернет, работете со реален тим. Со самата регистрација добивате 20$ бонус.
Веднаш по регистрирањето ќе ве контактирам на емаил за да ви ги пратам потребните материјали и да ви помогнам да напредуваме заедно со целиот тим!

http://rabota-na-internet.blogspot.mk/2016/02/blog-post.html