1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Огласи за вработување

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Woman in black, 13 јули 2012.

 1. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  ОГЛАС ЗА 170 КАНДИДАТИ ЗА СУДИИ - ПОРОТНИЦИ
  Кандидатите за судии поротниците треба да ги исполнуваат условите од член 48 од Законот за судовите:


  -Да се полнолетни
  -Да се државјани на РМ
  -Да имаат завршено најмалку средно образование
  -Активно да ги владеат македонскиот јазик
  -Да не се постари од 64 години
  -Да уживаат углед за вршење на функцијата судија поротник.

  Заинтересираните кандидати кон пријавата да ги достават следните документи:

  -Диплома за завршено образование
  -Уверение за државјанство
  -Фотокопија од важечка лична карта заверена на нотар.

  Пријавите со потребните документи можат да се достават по пошта на адреса

  Основен суд Битола ул.Булевар 1ви Мај Б.

  Рокот за поднесување на пријавите со потребната документација е 15 дена од денот на објавувањето на огласот во дневниот весник Утрински весник.

  Објавен на: 05 дек 2012, Време за аплицирање: 20 дек 2012
   
  На Сладок му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pilicheva

  Pilicheva Нов член

  Зачленет на:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Мегантик , има потреба од 4 работници за постојана работа во Струмица.Моментално се бараат:

  2 English Content WritersПотребни квалификации и способности:
  • · Advanced English Language Skills
  • · General Computer Knowledge
  • · Social Networks Knowledge (Facebook, Twitter..)
  • · Blogging Experience

  Кандидатите со завршена диплома на јазици (Англиски Јазик) и претходни статии имаат предност.
  Селектираните кандидати ќе бидат тестирани на најмалку 3 пишани текстови

  2 SEO ConsultantsПотребни квалификации и способности:
  • · SEO
  • · English Language
  • · IT & CMS Web Technologies
  • · Social Media Profiles (YouTube, Facebook, Twitter, Pinterest...)
  • · Blogging Experience
  • · Digital Media Experience

  Кандидатите со претходно искуство имаат предност.
  Работно Време: 8:00 - 16:00 Понеделник – Петок.

  Се молат САМО кандидатите со горенаведените услови да поднесат апликации. Додатен услов е кандидатите да имаат постојано место на живеење во Струмица, или да се склони кон релокација во Струмица во текот на работните денови.
  Заинтересираните кандидати можат да поднесат резиме и мотивационо писмо во форма на емаил, заедно со позицијата за која аплицираат како email subject на mk@megantic.net.au најдоцна до 24 Февруари.
  П.С. Кандидатите кои нема да назначат за која позиција аплицираат, или ќе пратат празен емаил (без мотивационо писмо) без оглед со или без резиме нема да бидат разгледувани.
   
  #42 Pilicheva, 15 февруари 2013
  Последна промена од модератор: 16 мај 2014
 3. vase pilov

  vase pilov Нов член

  Зачленет на:
  1 декември 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  baram rabota za vo stranstvo imam i bugarski pasos imam 13 godini rabotno iskustvo vo bravarija so varenje so ko2 osigen i dr ako imate nesto info za takva rabota ve molam informirajte me
   
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  https://www.facebook.com/groups/434181666592818/
   
 5. atletiksgirl

  atletiksgirl Нов член

  Зачленет на:
  2 август 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  5
  Лепиме секаков вид на плочки (керамика,гранит,порцелан...).Брзо и квалитетно.
  Лице за контакт:Горан (076/22-97-87)
   
 6. lilce

  lilce Нов член

  Зачленет на:
  27 март 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  ова е само за сериозни луѓе кои сакаат да работат од дома. Се работи за STIFORP -проверена online заработка.
  -работа од дома
  -сами го одредувате времето за работа
  -без шеф
  -не мора да сте информатичар
  -не мора да знаете странски јазик
  Бесплатно регистрирајте се на http://lilestiforpmk.stiforpprofits.com.
  Проверете зошто!!!
   
 7. TheBuilder

  TheBuilder Нов член

  Зачленет на:
  15 мај 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Еве еден сајт кај што се листаат гласи за вработување: http://vraboti.se
   
 8. Biljana Lazarova

  Biljana Lazarova Нов член

  Зачленет на:
  13 август 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  SFI e seriozna amerikanska kompanija koja postoi od 1998 godina i mnogu luge uspesno zarabotuvaat tuka. Iskreno ne veruvav na pocetokot no moze da se ima vistinska plata od ovaa rabota. Moze da raboti sekoj koj ima pristap do Internet a ne mora da se znae angliski ima prevod na site stranici i detalni upatstva za rabota . Nema vlozuvanja na sredstva i imate podrska 24/7 . Mozete da probate : www.sfi1.biz
  ___________________________
  Редактирано поради реферал.
   
  #48 Biljana Lazarova, 13 август 2014
  Последна промена од модератор: 13 август 2014
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Yeah right, седиш дома и земаш пари. Лажи некој друг.
   
 10. Biljana Lazarova

  Biljana Lazarova Нов член

  Зачленет на:
  13 август 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Не седиш дома туку работиш од дома , како и во секоја друга работа не паѓаат пари од небо туку ги заработуваш !
   

Сподели: