Огласи за вработување

susiz

Нов член
9 март 2016
1
1
1
28
Mojot post ke bide vo vrksa so rabota preku internet, se raboti za kompanijata SFI. Vasata zadaca bi bila da odvoite pola do eden cas dnevno i da gi izvrsuvate dnevnite zadaci na vasiot profil i do tek na vreme da sozdadete tim za rabota koj ke vi donese zarabotka. Ova e mojot blog kaj sto moze nekoj koj ima nad 18 godini da se zacleni http://susizumrovawork.blogspot.mk/ , tuka gi imate moite informacii moze slobodno da me kontakirate za bilokakvi prasanja. Pozdrav
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Zoro1515

MegAS

Нов член
28 март 2016
1
0
1
Mojot post e za objavuvanje na oglas za rabota od doma , barame devojka za pisuvanje na web strana od oblasta na modata na angliski jazik. Site zainteresirani neka ne kontaktiraat na info@interestingfor.me
 

Zoro1515

Нов член
8 февруари 2016
12
2
3
31
Прекрасна можност да заработите на интернет работејќи во тим со реални луѓе од Македонија, кој ќе ви помогне да напредувате и остварите заработка. Можност за отворање на онлине продавница- бесплатно. Заработете преку аукции, дропшопинг и уште многу други начини.
Веднаш по регистрирањето ке ве контактирам како би Ви помагал при работењето.

http://rabota-na-internet.blogspot.mk/2016/02/blog-post.html
 

MarijaVidex

Нов член
24 март 2017
5
2
3
29
Барам:

1. Комерцијалист: http://www.rabota.mk/arhiva-na-oglas/videks-bv-22-lice-za-komercija-3/
2. Работа од дома како астролог, нумеролог, тарот толкувач и јасновидец: http://www.rabota.mk/arhiva-na-ogla...ot-tolkuvachi-i-jasnovidci-za-rabota-od-doma/
3. Работа од дома како оператори (машки и женски) за еротски разговори: https://vraboti.se/announcements/view/TOFFJM-Telefonski-operatorki-za-rabota-od-doma и https://vraboti.se/announcements/view/TNNOGM-Telefonski-operator
4. Куќна помошничка: http://www.rabota.mk/arhiva-na-oglas/se-bara-kukjna-pomoshnichka/
 

MarijaVidex

Нов член
24 март 2017
5
2
3
29
Имаме потреба од куќна помошничка.
  • Испрофилирана, со отворен ум и без предрасуди.
  • Возраст од 25 до 37 години.
  • Неопходно и потребно познавање на современо одржување и функционирање на домаќинството и здрав начин на живот.
  • Возачка B категорија
  • Во Скопје, Кисела Вода (кај Шампионче)
Потребно CV и фотографија.
Аплицирајте на e-mail: rabota@videx.mk или слободно заинтересираните контактирајте ме во инбокс.
 

mmstudio_rabota

Нов член
3 мај 2017
2
0
1
29
Здраво. Јас Дмитро - директор на ММ СТУДИО во Македониа.
Фирма КАМБИЗ ДОО ембс-7186878
Нашата фирма е пионир во Македонија.
Работа со специални веб страни. Работа за девојки од 18 год. плата од 500 евра месечно!
https://www.facebook.com/moodmakers/
https://mmstudio.top/
https://www.youtube.com/channel/UCpipiS_a2w1GgnMhENFuMwQ
Контакт во вибер +380980713476
Контант тел. +38970886833
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Можам да помогнам во пишување состави и есеи,а исто така и да преведам од германски на македонски и обратно-од македонски на германски.
За контакт би било подобро во инбокс.