1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Огласи за вработување

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Woman in black, 13 јули 2012.

 1. susiz

  susiz Нов член

  Зачленет на:
  9 март 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Mojot post ke bide vo vrksa so rabota preku internet, se raboti za kompanijata SFI. Vasata zadaca bi bila da odvoite pola do eden cas dnevno i da gi izvrsuvate dnevnite zadaci na vasiot profil i do tek na vreme da sozdadete tim za rabota koj ke vi donese zarabotka. Ova e mojot blog kaj sto moze nekoj koj ima nad 18 godini da se zacleni http://susizumrovawork.blogspot.mk/ , tuka gi imate moite informacii moze slobodno da me kontakirate za bilokakvi prasanja. Pozdrav
   
  На Zoro1515 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MegAS

  MegAS Нов член

  Зачленет на:
  28 март 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Mojot post e za objavuvanje na oglas za rabota od doma , barame devojka za pisuvanje na web strana od oblasta na modata na angliski jazik. Site zainteresirani neka ne kontaktiraat na info@interestingfor.me
   
 3. Zoro1515

  Zoro1515 Нов член

  Зачленет на:
  8 февруари 2016
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  Прекрасна можност да заработите на интернет работејќи во тим со реални луѓе од Македонија, кој ќе ви помогне да напредувате и остварите заработка. Можност за отворање на онлине продавница- бесплатно. Заработете преку аукции, дропшопинг и уште многу други начини.
  Веднаш по регистрирањето ке ве контактирам како би Ви помагал при работењето.

  http://rabota-na-internet.blogspot.mk/2016/02/blog-post.html
   
 4. MarijaVidex

  MarijaVidex Нов член

  Зачленет на:
  24 март 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  Барам:

  1. Комерцијалист: http://www.rabota.mk/arhiva-na-oglas/videks-bv-22-lice-za-komercija-3/
  2. Работа од дома како астролог, нумеролог, тарот толкувач и јасновидец: http://www.rabota.mk/arhiva-na-ogla...ot-tolkuvachi-i-jasnovidci-za-rabota-od-doma/
  3. Работа од дома како оператори (машки и женски) за еротски разговори: https://vraboti.se/announcements/view/TOFFJM-Telefonski-operatorki-za-rabota-od-doma и https://vraboti.se/announcements/view/TNNOGM-Telefonski-operator
  4. Куќна помошничка: http://www.rabota.mk/arhiva-na-oglas/se-bara-kukjna-pomoshnichka/
   
 5. MarijaVidex

  MarijaVidex Нов член

  Зачленет на:
  24 март 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  Имаме потреба од куќна помошничка.
  • Испрофилирана, со отворен ум и без предрасуди.
  • Возраст од 25 до 37 години.
  • Неопходно и потребно познавање на современо одржување и функционирање на домаќинството и здрав начин на живот.
  • Возачка B категорија
  • Во Скопје, Кисела Вода (кај Шампионче)
  Потребно CV и фотографија.
  Аплицирајте на e-mail: rabota@videx.mk или слободно заинтересираните контактирајте ме во инбокс.
   
 6. mmstudio_rabota

  mmstudio_rabota Нов член

  Зачленет на:
  3 мај 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво. Јас Дмитро - директор на ММ СТУДИО во Македониа.
  Фирма КАМБИЗ ДОО ембс-7186878
  Нашата фирма е пионир во Македонија.
  Работа со специални веб страни. Работа за девојки од 18 год. плата од 500 евра месечно!
  https://www.facebook.com/moodmakers/
  https://mmstudio.top/
  https://www.youtube.com/channel/UCpipiS_a2w1GgnMhENFuMwQ
  Контакт во вибер +380980713476
  Контант тел. +38970886833
   
 7. stole04

  stole04 Староседелец

  Зачленет на:
  23 мај 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  12
  Македонска компанија за Outsourcing - Outsource To Macedonia во моментот бараат архитекти, дизајнери и програмери
   
 8. modena

  modena Нов член

  Зачленет на:
  1 јуни 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
 9. uspesnarabota

  uspesnarabota Нов член

  Зачленет на:
  12 јуни 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
 10. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Можам да помогнам во пишување состави и есеи,а исто така и да преведам од германски на македонски и обратно-од македонски на германски.
  За контакт би било подобро во инбокс.
   

Сподели: