1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Муабети на дијалекти

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 19 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Harmonija aaaa текна ми кое игралиште, со трава е и целото е заобиколено и у близина асе зградите и мај маркет.

  Шо фудбал там да не си играл?
   
 2. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  да да, не не сум играл ... ја гледа :rofl
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ја лани нон-сѕоп гледаше, мош сме се виделе.
   
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  оре досадно колку е боооо
   
 5. Strumfeta

  Strumfeta Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 јуни 2013
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  91
  Е оти бе досадно, ој прај нешто, виј шоубаво време денеска, за мерак. Ееее, сеа да не бех на работа, цел ден ќе шетаах (ама нема :eek )
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ти од Виница ли си или па од Кочани?
   
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  абе не е кај нас бт убо времето за*бава..врнеше са пред малце уше за шетање е..
   
 8. Furby

  Furby Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  92
  И кај нас прилеп многу е убо на вечер е свежичко а денски е најубо да спијаш оти че си ја наполниш кадата со мраз сосе тебе , друго чаре нема .
   
 9. Strumfeta

  Strumfeta Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 јуни 2013
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  91

  Море не би речела дека е свежичко кај вас, поприлично ладничко е ;) Коа дојдех за Пивофесто смрзнах се, среќа имаше неколку отворени бутици по чаршијата па си купих џемпер :D
   
 10. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Шу праате бе? Как сте?
   

Сподели: