1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Муабети на дијалекти

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 19 февруари 2012.

 1. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Са шликме з пштета. Дан сакиш и ти една футка? :zelen
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Сакм.
   
 3. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Еееее....па! Заледих се. Ногу е ладну. Амаааааан!
   
 4. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  З шо бе никуј не пише? Ај напишејте нешту.
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  чек саа иаме друга работа
   
 6. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Ама дусадну ми е. Ако ај, друк пат.
   
 7. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  „Се занесов, не забележав“ значи тоа.
   
 8. Malinna

  Malinna Староседелец

  Зачленет на:
  20 јануари 2014
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  41
  Битола
  Ќе прајме муабет ами шо?
  Скопје
  Ќе правиме муабет,ами што?
  Прилеп
  Че прајме муабет или шо?
  Кавадарци
  Муабет ќе правиме ,ил ништо?
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Kуманоо
  Ке праимо муабет или ке блеемо како офце? : )
   
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  теле у шарену врату, бураз :D
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: