1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Муабети на дијалекти

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 19 февруари 2012.

 1. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Индикатор сAм на дијалекти... :D
   
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Си, не викам не. Твојо многу сличен намојо дијалект, ти да не си од Штип?
   
 3. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Секое место е мој дом! :) Искрено...
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Па баш убаво.
   
 5. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Да те корегирам, баш УБАО :D
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Н
  Не, не ние убаво си викаме, ептенс тари баби и дедвоци викаат убао..

  Каректеристично за Пробиштип е „те“.

  Муабет на улица:
  -Шо праеш?
  -Те,ти?
  -И ја те./ Те и ја.
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Исто и во моето дома. :D А што сте пробиле во ПРОБИштип? Заради руднико ли се вика така?
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Појма неам, зашо се така вика. Едншка ми кажуваа ама ја забрави, а и мала беше :D

  Иначе не ми кажа закои згради ми пишуваше.
   
 9. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Одма шо е тоа игралиштето онам под нив... малецко е и има дрвени трибини, одма коа улаваш у градо одеш само право и факаш на десно... има два стадиона, не тај големио, онај помалио :)
   
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  У близина на полицијата и киното?
   

Сподели: