Муабети на дијалекти

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
нуму да почнам ја на мојот дијалект да лафам,сите че избегате,иначе ни у нашиот град ногу си лафиме на дијалект,се заебаваме на секој чекор,излегујме на кафе у центарот у сити кафе и цел ден скапујме таму каа да неаме куќа дома.:patos
чојте таму и че дремите цел ден, џоа несалам :rofl
:biggrin
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
Мале ного ми се аресате Струмичане шо сите народи со Е ги викате на крајо. Битолчане, Скопјане, Штипјане, Гевгеличане:D

Поправете ме ако згрешив нешто:)
 
  • Like
Реакции: Kitty

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Мале ного ми се аресате Струмичане шо сите народи со Е ги викате на крајо. Битолчане, Скопјане, Штипјане, Гевгеличане:D

Поправете ме ако згрешив нешто:)
мале ами ја не сум ут Струмца, ама знам за гуворам..по тороо :sreken