1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Муабети на дијалекти

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 19 февруари 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Напиши на темава барем, интересно е :zelen
  Инаку имаше на форумот еден член од Куманово и си тераше на кумановски, фин член и сето тоа ама тоа кумановски во секој еден пост, прав очобол, сега тоа е, затоа е литературниот јазик инаку ако сите пишуваа на свои дијалекти на форум никој со никого немаше да се разбере...
   
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Бооо глата ми чади од учење значи аман веќе неом поќе многу се нервирам чоек...........:mad:
   
  На Од друга перспектива и Outrider им се допаѓа ова.
 3. Од друга перспектива

  Од друга перспектива Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  18
  Ами че учиш шо че прајш, ако сакиш чојк да станваш... с`с функцију...(y) со среќа.
   
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Вервај ништо не те разбрав
   
 5. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Od sto mi dojde preku takvo i na latinica moram da pisa..
  A be sve e otjeno. . Sve e fateno kes sakav ja vcera da oda :patos:patos
   
 6. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Кој дијалект збораш жити се ? ахахаха
   
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Што праете како сте арни??
   
 8. _Alex

  _Alex Нов член

  Зачленет на:
  26 декември 2016
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  абе ут дек да знам шо ќе прааам после, мош па ќе оом и на кафе :D
   

Сподели: