1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Муабети на дијалекти

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 19 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Од Hip.Hop_MKD ја добив идејава, во оваа тема ќе си правиме муабет на дијалект.
   
  На КрисТина К., Dee Dee, Marrie и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Psychobilly

  Psychobilly Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  1,509
  Браво за идеју :)
   
  На Dee Dee, Marrie и Selma им се допаѓа ова.
 3. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Ај да вииме сеа,и ја едвај чека вакво нешто (happy)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Епа ск сал да најдеме некоја тема за муабет.
   
 5. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Абе, шо прајте? :D
   
  На ema09 и Dee Dee им се допаѓа ова.
 6. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  леле овие чупината гром де :)
   
  На Elena, ema09 и Dee Dee им се допаѓа ова.
 7. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Гром од ведро небо!
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  аман чоек
   
  На Glorry и Dee Dee им се допаѓа ова.
 9. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  она чупето цицка е (демек јако е )
   
  На parvati и Dee Dee им се допаѓа ова.
 10. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  ногу јака тема за муабет иаме отворено,да не знам попрво шо да пишам:)
   
  На foREVer, TheKitten и Dee Dee им се допаѓа ова.

Сподели: