1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Муабети на дијалекти

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 19 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас имам попримено од велешки?
  Ти доаѓа да се обесиш кога ги слушаш, тоа мислев, а не дека луѓето се за бесење. Не сум Скопјанец јас иначе, не ни зборувам скопски.
   
 2. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Абе неκои и да саκаш да ги обесиш нема да можеш да ги пρонајдеш гоρе во планина,ама нели туκа κе ти κажуваат деκа биле за бесење,дρугите ,не тие што ептен имаат убав дијалеκт..свашта
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ам еве јас не сум од Скопје па најубав ми е велешкиот. Другиве ми се напорни за слушање. И сеа шо прајме?
   
 4. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Чил.
   
 5. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Па не ги слушај бе брате.
   
  На Kisserboy и Метаморф им се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ха, кога си во мешана раја немаш многу избор... Кога некој збори го слушаш освен ако не сакаш да се правиш центар на универзумот. Ама тоа не значи дека не може да кажеш "Овој дијалект не ми е убав, а другиот ми е тамам".
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 7. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  најубав ти е велешкиот оти си од велес,затоа:)
   
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Брак - Кумановец и Струмичанка
  Јаоо, као се разбирате дома ?
  - Службен ни е Англиски. :patos
   
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,190
  Допаѓања:
  2,261
  не струмички туку гевгелиски и кумановски е на нив им треба англискиот ко службен јазик :)
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  @Outrider
  Да се разбериме.. Ако почна вистински да зборва овде на дијалект остај што не че мојте да ме разберите тук и че се помокате од смење. Еф сеа ко че читаш че ти смешно и че кершиш вилици дур да прочиташ...
  И замисли во секоја тема ја вака да ти пиша.. че требит транслате после секој одговор:patos
   
  #670 ●Untouchable°, 27 јануари 2016
  Последна промена: 27 јануари 2016
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: