1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Муабети на дијалекти

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 19 февруари 2012.

 1. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Од ка са зачлених на форумо, па до сага никуј не пишал ништо на темата, Арно ви тенка. Конечно,
   
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  А со француско/шпански диалект мојт?
   
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Шосторе досадно во ова сколијата бооо :frantic напнаја со тие екстерните ненормални сворења значи..
   
 4. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Абе...хипервитаминоза или шо?
   
 5. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Не знам дали ми се пишува на дијалект, ама потврдно че одговорам. Можи ми е поубо на стандарден јазик, ама и на дијалект не е лошо...
  Едит: Абе мора олку да е ладно? -5 е, а real feel e -10!:frantic
   
 6. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Еми стварноо ного ладно. Заледих се, ви викам.
   
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Вчера и денеска стварно е ептен ладно. Ако вака продуже стварно ќе се заледеме.
  Ја од денеска(днска) сам се разучила.
   
 8. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Eeee, шо стореее.:D
   
 9. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  бите не го чепкај струшкиот јазик хаахах :p
   
 10. NaKiroKuro

  NaKiroKuro Нов член

  Зачленет на:
  3 ноември 2015
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  12
  За клецање шо прајме :D
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: