1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Муабети на дијалекти

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 19 февруари 2012.

 1. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  ами не су од тука разбираш :biggrin
   
  На Selene му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Furby

  Furby Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  92
  Јас сум нова овде , ова ми е прв коментар...:)
  Иам разни искуства со форуми се надевам дека че ви се бендисам , најмногу че ви киснам овде ...
  Поздраф ......
   
  На WomanInRed, Masko и Lady* им се допаѓа ова.
 3. Strumfeta

  Strumfeta Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 јуни 2013
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  91
  Деек сте бе дечки, арни ли сте? Шо има ново старо разбираш?
  Дек ќооте на одмор ваа година?
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Шо да ти распраам, се си знајш : )
  Ќоодеме дек било, само да фанеме да ја тераме на арно : ) hhhh смешан ми е источњачки дијалект : ))
   
  На Strumfeta му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Strumfeta

  Strumfeta Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 јуни 2013
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  91
  Еее ујдееме, проблем ли е. Мора даа на арно, иначе како :D
  Планови за ваа вечер, кој дека? Јас пеглам си косата моментално и литам :trca
  Мора да се пиине по некое пивце, не ја бива ваа, минус ќе ми пишат.
  Само на враќање да не промашам некој мардавен, оти знам да си се сокцам јас, и чеера на трезно се сопнах :patos
   
 6. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  планој за вечерва ништо. ќе си седа дома, на интернет ова она, надвор убо е за шетање ама слабо народ сите по одмори се заминати.
  иначе и мене минуси ми пишуваат во последно, си се заебава и ја, не ми се излагат во последно убо си ми е дома :)
   
  На Aquarius му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Шо прааете бе?
  Стопли ли се времето кај вас, тука се си врнеше те ск пополека почнува да заличува на одмор.
  Нешо ми текна на оваа тема, ама нешо слабо се пишува тука у последно време, Дајте малку да ја размрдаме темата. :giggle
   
 8. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Штипски ли е овоа, ако е штипски ќе ја размрдаме не е проблем... :D
   
 9. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Растурамо на дијалект с'с колешку Smiley_1996
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Блиску сам до Штип, одма познаеш, а?

  на Пробиштипски ви пишувам :D
   

Сподели: