Муабети на дијалекти

Furby

Полноправен Член
26 јуни 2013
96
92
18
28
Јас сум нова овде , ова ми е прв коментар...:)
Иам разни искуства со форуми се надевам дека че ви се бендисам , најмногу че ви киснам овде ...
Поздраф ......
 
  • Like
Реакции: WomanInRed, Masko and Lady*

Strumfeta

Полноправен Член
20 јуни 2013
57
91
18
Деек сте бе дечки, арни ли сте? Шо има ново старо разбираш?
Дек ќооте на одмор ваа година?
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Деек сте бе дечки, арни ли сте? Шо има ново старо разбираш?
Дек ќооте на одмор ваа година?
Шо да ти распраам, се си знајш : )
Ќоодеме дек било, само да фанеме да ја тераме на арно : ) hhhh смешан ми е источњачки дијалект : ))
 
  • Like
Реакции: Strumfeta

Strumfeta

Полноправен Член
20 јуни 2013
57
91
18
Шо да ти распраам, се си знајш : )
Ќоодеме дек било, само да фанеме да ја тераме на арно : ) hhhh смешан ми е источњачки дијалект : ))
Еее ујдееме, проблем ли е. Мора даа на арно, иначе како :D
Планови за ваа вечер, кој дека? Јас пеглам си косата моментално и литам :trca
Мора да се пиине по некое пивце, не ја бива ваа, минус ќе ми пишат.
Само на враќање да не промашам некој мардавен, оти знам да си се сокцам јас, и чеера на трезно се сопнах :patos
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
планој за вечерва ништо. ќе си седа дома, на интернет ова она, надвор убо е за шетање ама слабо народ сите по одмори се заминати.
иначе и мене минуси ми пишуваат во последно, си се заебава и ја, не ми се излагат во последно убо си ми е дома :)
 
  • Like
Реакции: Aquarius

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Шо прааете бе?
Стопли ли се времето кај вас, тука се си врнеше те ск пополека почнува да заличува на одмор.
Нешо ми текна на оваа тема, ама нешо слабо се пишува тука у последно време, Дајте малку да ја размрдаме темата. :giggle
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
25
Шо прааете бе?
Стопли ли се времето кај вас, тука се си врнеше те ск пополека почнува да заличува на одмор.
Нешо ми текна на оваа тема, ама нешо слабо се пишува тука у последно време, Дајте малку да ја размрдаме темата. :giggle
Штипски ли е овоа, ако е штипски ќе ја размрдаме не е проблем... :D