Македонски фалш пеачи

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Ќе кажам само едно име: Маја Вукичевиќ! да постирам песна од дотичнава мислам дека нема потреба! се е јасно.... (puke)
Ау не,супер си е Маја,башка што има најеротичен глас на нашава естрада. Ја би да ми пее на увце :)
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Подобро тема да отвореше за нефалш пеачи.
Мислам, колку се? На една рака да ги изброиш? Да зборуваме само за активните пеачи - не можеме сега за шлагери да зборуваме.
Од ова активните, кој знае да пее? - Владо Јаневски, Каролина, Калиопи, едино бендовиве знаат да направат песниче, Фолтин, Бени и останати неколку не така познати бендови, што се вика живеат од свирки. Епа толку.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Ау не,супер си е Маја,башка што има најеротичен глас на нашава естрада. Ја би да ми пее на увце :)
Абе да не се збуни ти?да не мислеше стас? :p Мене лично ич не ми се свиѓа нејзиниот глас и не знае да пее тоа е факт.а тоа шо викаш еротски глас дека има нема да коментирам,сепак тоа е прашање на вкус... :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Да не бројам фалш оти повеке се,ке напишам нешто од она што мене не ми е фалш.
Тоше Проевски морам да го издвојам сам.

После може да следуваат Владо Јаневски,Елена Ристевска,Влатко Лозановски,Наум Петревски и уште неколкумина а сето ресто е во фалш.
Нека ме извини Solstice ама госпожата му Маја,може да биде еротична колку што неговата фантазија му налага ама од овие попознативе од порано таа е мегу нај Фалш.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
абе искрено сите се фалш..ретко ќе најдеш добар вокал во Републикава и секој можи да стане пеач во Македонија така да над 90% од пеачите пеат фалш.
Најдобар машки вокал е Влатко Лозановски после Тоше !
Најдовар женски вокал е Елена Ристевска
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Подобро да се отвори тема кои се квалитетни музичари одколку фалш неможеш сите да ги наброиш дека никнуваат секој ден, а квалитетните се бројат на една рака.

А од вакви песни ко на гулабица, магарица...не што неможеш да слушенш нешто квалитетно туку ќе ти наштети на слухот ќе го изгубиш...ццц
Јас би рекол дека темава е таман, зашто ако се направи тема за квалитетни пејачи, темата ќе има само 2 страни и се едни те исти пејачи ќе се вртат. Вака темава за неколку дена се доби со 4 страни текст. :zelen
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Еве уште еден многу талентиран пеач, кој живее во светот на бајките!