Македонски фалш пеачи

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,226
2,320
1,153
Skopje
www.facebook.com
Кај нас естрадава се такмичи кој по фалш ќе испее :)
Едино ми вредат Кристина Арнаудова, Тоше, Кајмакот, Ареа, Дуле и Коки, Каролина, Нокаут, Суперхикс, Калиопи, Владо Јаневски може има и уште некои ама толку ми текнуваат у моментов. Језда од Калиопи и Владо се разочарав малку али нема врска :)
Ете ги заборавив Бени од Нонстоп, Драган Мијалковски, Арчи и за многу не е ни пејач но мене ми е пејач ипол Игор Џамбазов!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Сеирот е главен предуслов за успех на јавна личност. Извитоперени идиоти, колку поглупав толку попопуларен. Не го разбирам овој концепт, ниту пак активно го поддржувам било со исмејување или со анализирање на психилошкиот профил на овие изведувачи кои далеку од тоа дека живеат во заблуда, луѓето се реално популарни.

Ама се на се Македонија е место каде главни јавни личности се политичарите, што преостанува да се дискутира после овој факт ? Патем, не ја следам активно македонската естрада, би отишла на свирка на Фолтин или Архангел евентуално.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aristokrat

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
Белов .А , Ламбе , Елена .Р, Некст тајм , и мн други што може да си ја тераат нивната шема, само што кога ќе сакаат да пробаат да бидат како некој да не именувам ,а се знае кој е толку ке се покакаат абе страв да те фати ,па тоа паѓаат на сцена па трепкаат со очињата така ,мислат готово , и толку стануваат одвратни иако може не се ако го искоренат тоа ...
А фалш на секој може да му се случи нормално !
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
- Елвир Мекиќ (баци рака)
- Александар Белов ( Голубчо )
- Влатко Илиевски ( Радио лани )
- Елена Ристевска ( Сува шљива )
Кога ќе размислиме кој се пее па ќе си речеш , чекај бе па дај и јас ќе си пеам ќе ми направат песна и ке рикам како коњ важно ќе ме знаат сите и као цар/царица ќе бидам ,затоа има no name едек куп !!
Јас не знам која будала им прави концерти и кој се оди ?! (facepalm)(facepalm)
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
28
Скопје
- Елвир Мекиќ (баци рака)
- Александар Белов ( Голубчо )
- Влатко Илиевски ( Радио лани )
- Елена Ристевска ( Сува шљива )
Кога ќе размислиме кој се пее па ќе си речеш , чекај бе па дај и јас ќе си пеам ќе ми направат песна и ке рикам како коњ важно ќе ме знаат сите и као цар/царица ќе бидам ,затоа има no name едек куп !!
Јас не знам која будала им прави концерти и кој се оди ?! (facepalm)(facepalm)


Навистина не знам зошто мислиш дека им се прават концерти, кај си видел ти Ламбе концерт да напраи негов личен, да му се соберат цело Скопје и пошироко...
Елена, Влатко Илиевски, Александар Белов?!
Сите се овие пропаднати инвестиции... :( Па дури и они самите си кренаа раце од пеењето, си заминаа на печалба во брод.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pink Panther

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
Па проба некој да направи од нив со 3ипол луѓе ама ништо од тоа , а не се ВО брод туку НА брод , ќе си помислам на Македонски Брод (wave):kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
28
Скопје
Па проба некој да направи од нив со 3ипол луѓе ама ништо од тоа , а не се ВО брод туку НА брод , ќе си помислам на Македонски Брод (wave):kafe

Па, да, можеш ти да си помислиш ако си од Кина...Паднат, овде во Македонија. :D:rolleyes:
Додека интелигентен чоек ќе ја приметел разликата и воопшто немаше ни да дискутира за тоа. :D (hug)
Ние сме си другарчиња овдека сите...
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
Помислив од Гостивар дека си па затоа те корегирав ..
се разбравме де , јас и ти не сме другарчиња ;)
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
28
Скопје
Помислив од Гостивар дека си па затоа те корегирав ..
се разбравме де , јас и ти не сме другарчиња ;)

Сите што сме овдека, сме си другарчиња на некој начин. Сега, кој со кој повише, кој помалце... Не сме си душмани еден на друг, овде сме да си разменуваме мислења, ставови да се надополнуваме и слично... Да прифаќаме критики, бидејќи тоа во ред е, не се познаваме. А секакви не има.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pink Panther

supersonik

Староседелец
27 август 2016
11
9
1,013
vlatko ilievski......ocigledno nekoj go turka sosila.sekade...ni za peenje, ni za gluma ni za soumen....edinstveno mozebi da vodi zlatno slavejce..kako i sto e.....ne etoj kriv.....tuku tie sto se obiduvaat da gopromoviraaat..mu pravat losa usluga
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pink Panther and corki