Македонски фалш пеачи

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
443
235
143
Што не ке се сретне низ јутјуб, гледам сега некоја си елитна проститутка станала пеачка и тоа со
оваа песна, не можев а да не отворам тема, доколку има слична ваква тема, преместете ја.
 

Coci8

Староседелец
26 април 2013
106
55
1,038
39
Skopje
Мислам дека вале гулабица е број еден во овие пеачки,и нема конкуренција
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,269
9,111
1,683
Демек треба нешто да станиш пејач во Македонија.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Што има фацата со гласовните можности?
Морам овој пат да се согласам со тебе.
Џенис Џоплин сите знаеме која „фаца“ ја има, па пее растура жената.
Мајкл Џексон исто.
Селин Дион да не ја заборавам со носот како вештерката од Снежана и седумте џуџиња.

Во моментот кога пеачите почнаа да се рангираат според тоа како изгледаат а не каков перформанс поседуваат замина се во бестрага.

Топ пет утки на македонската „естрада“

1. Ноне
2. Елвир
3. Јован Јованов
4. Лоба
5. Бојана Атанасовска
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elena and Saladin

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,216
753
Скоро цела македонска фолк естрада, со мноооогу мал дел исклучоци. Ете една утка и од пејач и од друштво : ))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen and radioactive

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,011
9,637
1,683
Normandy
Да не ги наведуам оние Alla minuite пејачи ала Сотирче, Гулабица, Драганче од лескоец што се избација со 2-3 хитчиња и после тоа дим да ги њама - сепак не ни заслуживаат да се нарекуваат уметници.
Мене ме нервира во последно време старата гарда која на времето има вадено квалитет, сега мака мачи со гласот, пробува да се избаци со некоја песна но слабо.
Би ја ставил тука Каролина. Спремајте сеа бакљите, ама ќе кажам зашто. Впрочем неа ја следев уште од почетоците како мало девојче кога настапуваше во МакФест со ангелски глас, подоцна во кооперација со Тоше, Џамбаз и ред други, тука мислам дека ми беше врвот на квалитет на пејачка како и идеал што секој треба да го следи. Потоа едно лето ја видов на Сунчане скале - чинам беше 2005та. Лошо отпеа. Прво почна да менува стил на музика, после тоа и гласот некако почна да и трепери. Ах да и првиот настап на Евровизија (2003та мислам) беше катастрофален.
Ја ставам Есма како пионер на шабанеризмот. Не ја сакам нит како појава, нит како глас нит како морална вредност. Можда како млада во 80тите праела партал но сега повеќе од јасно е дека смисолот за музика и` е отиден во крштеницата.
Драган вучиќ мислам дека нема потреба да го спомнам. не знам зошто го ставам во овој список.
Елвир Мекиќ истотака.
Александар Белов. Синоним за некого кој има во лепотата но нема во перформансот. Убедливо најслабиот пејач дури од времето на Операција Триумф.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin and kizzo