Македонски фалш пеачи

radioactive

Истакнат Член
14 април 2013
54
39
118
абе искрено сите се фалш..ретко ќе најдеш добар вокал во Републикава и секој можи да стане пеач во Македонија така да над 90% од пеачите пеат фалш.
Најдобар машки вокал е Влатко Лозановски после Тоше !
Најдовар женски вокал е Елена Ристевска
Елена? Стилот го смена безбро пати, ни таа самата не знае што пеј, а за фалш да не спомнувам...но добро секој има различно мислење :)
Фалш...Турбофолкерите се на прво место секако, реално гледано Македонија изобилува со вакви „изведувачи“. Единствени кои вредат или вределе од моја гледна точка се Ареа, Тоше, Владо Јасневски, Калиопи од попознатите да речиме
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and Kisserboy

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
443
235
143
Елена? Стилот го смена безбро пати, ни таа самата не знае што пеј, а за фалш да не спомнувам...но добро секој има различно мислење :)
Фалш...Турбофолкерите се на прво место секако, реално гледано Македонија изобилува со вакви „изведувачи“. Единствени кои вредат или вределе од моја гледна точка се Ареа, Тоше, Владо Јасневски, Калиопи од попознатите да речиме
Владо Јаневски, едно време беше еден од нај фалш пеачите, но искрено не знам како се поправи и стана ТОП ПЕАЧ!
Елена Ристеска, беше едно време топ пеачка, повеќето песни му се хит и сега, но значи во последно време, по актуелни му се песните од неа!
Ареа, немам коментар!
Тоше, немам коментар!
Калиопи, топ му се некои песни, но некои песни душевно му ги мразам затоа што ептен се дери!
 

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Ехее, колку само ги има.
Да почнеме со Рубинчо Благадуша...или подобро за кажам, Езел.
http://off.net.mk/lokalno/makedonshtina/novo-pejachko-dijamantche-rubincho
Еве неколку, онака, за да се насмееме малку:
И онаа во линкот.(facepalm)

Понатаму, Адријана, онаа со кешот...(facepalm)

Сања Ристевска, онаа што ја заболело...

Во овој пост нема место за повеќе видеа, затоа ќе напишам уште еден.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Еве го и вториот дел:
Хмм, до каде стигнавме? А, да! Сања Цинцева Барби:
Потоа, Сузана Гавазова:

И, најголемата македонска ѕвезда, Гулабица:

Ми доаѓа да се убијам уште сега!
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Есма ми е како Доринда та и со песни и со се, впрочем у последно време се такви некои лепопојки глеаме и слушаме, него ли добра музика. Еве пример ќе го земам Ламбе, кој патем победи на Скопски, песна катастрофа , изглед исто така, продукт ала Џеј Џеј (дну дна) тука нејкам да ги спомнам овие шо се за мајтап стаени на тв како Сања барби ор ватевер. Оние пејачи кои што се донекаде признаени како такви , па и како амбасадори на македонската музика се кичераана тешка. Шо се дешава со македонскава музичка сцена уопште незнам ама ептен е на дно . Единствено добро што е , што чат пат испаѓаат некои девојчиња со добар глас и песна , пример Сара Мејс, или Тамара Тодевска...ете тие две девојки би ги издвоила како некоја музика шо има смисла. Другово е пародија бре ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос