1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку деца би сакале да имате?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Сосема исто
  :)
   
 2. Mermaid

  Mermaid Полноправен Член

  Зачленет на:
  25 мај 2012
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  25
  три машки и едно девојченце :D
   
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  едно машко...повеќе девојчиња
   
 4. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  ниедно.
  не сакам деца:besen
   
 5. Rosana

  Rosana Староседелец

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  267
  Допаѓања:
  499
  2 или 3 деца сакам да имам:) едното машко- Давид, а женското-Емануела а третото што било нека е ќе му најдиме име тогаш:p
   
  На Јована му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Седум. Шест да ги работат нивите едно Ѓерманиа ќе о пратим на гурбет.
   
 7. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  2 или 3, не е важно какви ќе бидат, само сакам да се живи и здрави :)
   
  На Rosana и Јована им се допаѓа ова.
 8. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  не ми е важно ни колку ни какви ке бидат, важно ми е еден ден да ги имам :)
   
  На Prashina, Rosana, МиГ 21 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  дечко ми сака 3 јас сакам 2 а што и да се нек се живи и здрави... ама ако морам да бирам сакам постаро машко- Бобан, Горјан и помало женско - не можам да се решам ама нека биде Мона
   
 10. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Најмалце 2. :giggle
  Би сакала да имам близначиња.
   

Сподели: