Колку деца би сакале да имате?

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Сите ми викаат дека сум себичен околу ова прашање, но еве за да не испаднам кретен едно дете би ми било сосема доволно.
Јас обожавам деца и уживам кога на децата на моите соседи им купувам смоки/лижавчиња/сладолед и ги шетам во парк или пак ги повозувам во кола.
Но бар сега не се чуствувам способен нити пак доволно одговорен да имам повеќе од едно дете.
Сосема исто
:)
 

Rosana

Староседелец
24 јуни 2012
267
499
1,063
2 или 3 деца сакам да имам:) едното машко- Давид, а женското-Емануела а третото што било нека е ќе му најдиме име тогаш:p
 
  • Like
Реакции: Јована

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
дечко ми сака 3 јас сакам 2 а што и да се нек се живи и здрави... ама ако морам да бирам сакам постаро машко- Бобан, Горјан и помало женско - не можам да се решам ама нека биде Мона