1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку деца би сакале да имате?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  близнаци се праиф стојајки пред огледало, по можност жена да ги стаи руке на огледало, да се залепи, а мајстор да шиба на задњи врата Ч )
   
  На Prashina и marjan им се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Не повеќе од две. Не ќе правам хокеарски тим. :D
   
 3. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  3 А за имиња немам појма
   
  На VULKAN-PEPEL му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  1, полот не е важен, какво и да е исто ќе го сакам. Имиња ж. Елеонора, м. Антонио. :)
   
  На Taa Sum.. му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VULKAN-PEPEL

  VULKAN-PEPEL Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 март 2012
  Мислења:
  160
  Допаѓања:
  126
  и јас сакам 3 деца а би ги крстел петко, митре станко,а женски ако се перса,митра,стојка :rofl
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 6. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Машко и женско - близнаци, Марко и Ања, и уште едно поголемо, Васил :Р
   
 7. Praetorian

  Praetorian Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  395
  Бидејќи сум единец, би сакал да имам две, за да ги воспитам со мајка им на начин да се сакаат меѓу себе, секогаш да си помагаат еден на друг, да бидат вистински браќа/брат-сестра/сестри низ целиот живот.
  За да убаво функционираат мислам дека најубаво е да бидат од ист пол, но доколку се од различен, поголемиот секогаш ќе го чува и подучува помалиот :). А родителите ќе се тука да прават фраери и во исто време паметни деца од нив.
   
  На Prashina, Taa Sum.. и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 8. VULKAN-PEPEL

  VULKAN-PEPEL Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 март 2012
  Мислења:
  160
  Допаѓања:
  126
  ова за имињава беше шега а сериозен сум 3 дечиња
   
  На Prashina и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 9. Taa Sum..

  Taa Sum.. Староседелец

  Зачленет на:
  17 април 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  444
  Едно веќе си имам (Давид 2 месеца),сакам уште 2,уште 1 машко (Горјан) и 1 девојче (за име ќе видиме) :sreken
   
  На UnFleur, melpomena и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 10. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Шо знам.. Да најдам девојка лесно ќе биде.. Колку е расположена она толку. Женските имаат право на избор, затоа ќе ја оставам нејзе. Нема јас 9 месеци да го носам и да ширам после п*ка кога ќе го раѓа..:D
  п.с. се извињавам на вулгарност. =)
   

Сподели: