Колку деца би сакале да имате?

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
по по со е ова сите сакаат близнаци (happy) ај ке ги прашам мајка ми и татко ми за рецептот па ке ви казам како до близнаци :rofl:rofl
близнаци се праиф стојајки пред огледало, по можност жена да ги стаи руке на огледало, да се залепи, а мајстор да шиба на задњи врата Ч )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and marjan

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
299
63
1, полот не е важен, какво и да е исто ќе го сакам. Имиња ж. Елеонора, м. Антонио. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Taa Sum..

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
и јас сакам 3 деца а би ги крстел петко, митре станко,а женски ако се перса,митра,стојка :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,871
1,123
Машко и женско - близнаци, Марко и Ања, и уште едно поголемо, Васил :Р
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Бидејќи сум единец, би сакал да имам две, за да ги воспитам со мајка им на начин да се сакаат меѓу себе, секогаш да си помагаат еден на друг, да бидат вистински браќа/брат-сестра/сестри низ целиот живот.
За да убаво функционираат мислам дека најубаво е да бидат од ист пол, но доколку се од различен, поголемиот секогаш ќе го чува и подучува помалиот :). А родителите ќе се тука да прават фраери и во исто време паметни деца од нив.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Шо знам.. Да најдам девојка лесно ќе биде.. Колку е расположена она толку. Женските имаат право на избор, затоа ќе ја оставам нејзе. Нема јас 9 месеци да го носам и да ширам после п*ка кога ќе го раѓа..:D
п.с. се извињавам на вулгарност. =)