1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку деца би сакале да имате?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  3 - 4 по можност две да се близначиња :D
  а за имињата ке треба со жената да се договориме (happy)
   
  На Trouble, Bum-Bum, Dee Dee и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
  Сакав две и имам две :)
   
  На Аркантос, melpomena, street_chic и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  401
  Само едно, не ми е гајле за полот. :cool:
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  3 - машко Лео, па девојче Кјара, па машко Името идеја на маж ми. (happy)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  2 машки по можност
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  едно машко или женско нема врска :)
   
  На Dee Dee и mAcIkA им се допаѓа ова.
 7. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  едно машко или едно женско...:biggrinама И аКо од прва се погодат близнаци би било супер (happy)
   
  На Dee Dee и marjan им се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  женско ваљда :)
   
  На Dee Dee и JaMi им се допаѓа ова.
 9. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  2машки и да се викаат трајче(на татко ми името да го носи) и марио
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  3 деца сакам да имам ;) близначиња ( машки ) и едно девојче, девојчето сакам последно да е :biggrin
   
  На Prashina, Dee Dee и JaMi им се допаѓа ова.

Сподели: