1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку деца би сакале да имате?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  1 максимум 2-женски!
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Три женски и едно машко :rolleyes
   
  На Prashina и Dee Dee им се допаѓа ова.
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Абре колку јас ќе ви дадам толку ќе имате:D

  Онтопик: не знам, ама сериозно не знам. Не можам да го зацртам тоа како одредена цел во животот да имам определен број на деца. Еве да речеме дека јас сакам да имам 2 деца ама жена ми не може или не сака 2 деца, и што прајме? Не знам, глупаво ми е да посакувам определен број на деца. Кога ќе ми дојде време за такви мислачки, ако воопшто ми дојде тоа време, ќе му ја мислам тогаш.
   
  На Aaliyah и Dee Dee им се допаѓа ова.
 4. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Машко и женско, машкото да е поголемо од девојчето. Имиња, за машкото Марко, а за женско, хмм.. немам некое посебно :)
   
  На redhead и Dee Dee им се допаѓа ова.
 5. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Две деца сакам..Машко што ќе го крстам Горан(по мајка ми) или Тео(како братучед ми :giggle ) и да биде две години поголем сестра му што ќе се вика Зорица ( на татко ми) или Дијана :biggrin
   
 6. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Па.. две машки. Би се викале Марко и Петар.
   
  На redhead и Dee Dee им се допаѓа ова.
 7. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Сакам две близнаци машко и женско
  А за имиња сеа не можам да мислам
   
 8. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Сакам три дечиња :)
   
 9. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Јас сакам 3. :) Сакам да имам сега уште еден брат/сестра, но мојте закаснаа за брат ми не пак за трето.
  И машкото да биде прво, да си ги чува сестрите/братчињата. :D

  Може и една тројка од прва :rofl (шала)
   
  На LMFAO му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Black Mamba

  Black Mamba Активен Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  125
  Сакам две близначиња - женски :) Не знам за имиња, али не би почињале на иста буква
   

Сподели: