1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку деца би сакале да имате?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327
  2 близначиња машко и женско
   
 2. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Сакам 3 или 4 ...полот и не е така битен ама ако би бирала би сакала 2 девојчиња и едно машко...А имиња хмм....Клара,Лео,Антигона,Патриција ми се убави :D
   
  На Prashina, LMFAO и parvati им се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  моја луда сперма нека каже : ) ја би сакаја 2, а она што сака како сака незнам
   
  На Prashina и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 4. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Ако ти ја оставиш нејзе да бира без стоп...Ке имаш доволно за еден фудбалски тим :D
   
  На Caci и parvati им се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  2 машко и женско да се викат Дарио/Христијан и Елена/Маја
   
 6. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Па 3-4 деца ќе се доволни
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TeaTeodora

  TeaTeodora Нов член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  2
  3 деца - 2 девојчиња и 1 машко :)
   
 8. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  сакам најмногу да имам близнаци по можност машки
  а може и машко и женско :)
   
 9. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  3 - две машки и едно девојче(едното од машките ќе се вика дефинитивно Марко):)
   
 10. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  по по со е ова сите сакаат близнаци (happy) ај ке ги прашам мајка ми и татко ми за рецептот па ке ви казам како до близнаци :rofl:rofl
   

Сподели: