1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку деца би сакале да имате?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  5, таман за прва петорка :cool: Резерви нема да ми требаат :D
   
  На 990Freak и The_Mayor им се допаѓа ова.
 2. Јована

  Јована Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 април 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  311
  2 едно машко едно женско:D
   
  На ace_rot му/ѝ се допаѓа ова.
 3. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  2 едно женско едно машко :)
   
  На Јована му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Стефанија

  Стефанија Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  233
  2-машко и женско :)
   
  На ivan-giggs, Јована и Bibi@ им се допаѓа ова.
 5. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  4 - какви сакаат нека бидат (машки - женски), само нека има две близначиња ! :gus (nod)
   
  На Taa Sum.. и Trouble им се допаѓа ова.
 6. ace_rot

  ace_rot Полноправен Член

  Зачленет на:
  11 мај 2012
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  98
  ааа јована исто мислиме ми се свиѓа ова :)
   
  На Јована му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  две близначиња ..
   
  На Kisserboy и Јована им се допаѓа ова.
 8. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  И ја сакам пет. :D
   
  На Trouble му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Епа ајде доаѓај веќе аман, незнам што чекаше до сега :D
   
  На Bum-Bum и 990Freak им се допаѓа ова.
 10. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Сите ми викаат дека сум себичен околу ова прашање, но еве за да не испаднам кретен едно дете би ми било сосема доволно.
  Јас обожавам деца и уживам кога на децата на моите соседи им купувам смоки/лижавчиња/сладолед и ги шетам во парк или пак ги повозувам во кола.
  Но бар сега не се чуствувам способен нити пак доволно одговорен да имам повеќе од едно дете.
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: