1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку деца би сакале да имате?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Сакам три девојчиња, само да немам близначиња, со се останато можам да се справам. Едно е што сакам јас, а друго се материјалните можности и желбата на другата страна, така да ова иде во договор со идниот сопруг и нашата финансиска способност, затоа што не е само да ги родиш децата, туку и да ги одгледаш во добри услови.
   
  На S.B. му/ѝ се допаѓа ова.
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,648
  Допаѓања:
  5,728
  па сакам 2 а може и 3 деца,едно веке имам(една срцка убава) се вика Ева,а дали второто ке биде машко или пак девојче исто ми е...:)
   
  На Bum-Bum, Caci, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
 4. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
 5. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  3 деца две девојчиња и едно машко :)
   
  На Mameha му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Stance

  Stance Нов член

  Зачленет на:
  7 декември 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  16
  Уф, би сакала да имам 5, ама така тешко било ова зачнувањето... што еве едвај чекам да ги видам и овие две што ги носам...Инаку на добар пат сум кон остварување на желбата ;)
  Имиња- да се здрави и живи, па како ќе договориме со мм...секако се две, хахахахааааа....
   
  На violetmoon, Mameha, Хоуп* и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  3 или 4 и да не се од исти пол, а мешани да бидат. :) Само ако се 4 да се два пара близнаци, едните женски другите машки. :) Имиња едвај на животни смислувам не па на деца.
   
 8. Malinna

  Malinna Староседелец

  Зачленет на:
  20 јануари 2014
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  41
  Колку што ќе ми даде господ!!!
  Машки-Давор,Антонио,Костантин
  Женски-Ана Марија,К/Христина
   
 9. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Едно, две....
  Живи здрави... Прво едно, па потоа ќе видиме како ќе оди животот.
  А за име... Ако е женско навивам за Барбара, а ако е машко... Е ПОЈМА НЕМАМ!
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  814
  јас би сакала да имам 3 :D
  две женски и едно машко :D
   
  На escape и Y1K991 им се допаѓа ова.

Сподели: