Колку деца би сакале да имате?

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Сакам три девојчиња, само да немам близначиња, со се останато можам да се справам. Едно е што сакам јас, а друго се материјалните можности и желбата на другата страна, така да ова иде во договор со идниот сопруг и нашата финансиска способност, затоа што не е само да ги родиш децата, туку и да ги одгледаш во добри услови.
 
  • Like
Реакции: S.B.

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,658
5,737
1,153
па сакам 2 а може и 3 деца,едно веке имам(една срцка убава) се вика Ева,а дали второто ке биде машко или пак девојче исто ми е...:)
 

Stance

Нов член
7 декември 2013
23
16
3
34
Уф, би сакала да имам 5, ама така тешко било ова зачнувањето... што еве едвај чекам да ги видам и овие две што ги носам...Инаку на добар пат сум кон остварување на желбата ;)
Имиња- да се здрави и живи, па како ќе договориме со мм...секако се две, хахахахааааа....
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
3 или 4 и да не се од исти пол, а мешани да бидат. :) Само ако се 4 да се два пара близнаци, едните женски другите машки. :) Имиња едвај на животни смислувам не па на деца.
 

Malinna

Староседелец
20 јануари 2014
48
41
1,018
23
Колку што ќе ми даде господ!!!
Машки-Давор,Антонио,Костантин
Женски-Ана Марија,К/Христина
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
26
домче
Едно, две....
Живи здрави... Прво едно, па потоа ќе видиме како ќе оди животот.
А за име... Ако е женско навивам за Барбара, а ако е машко... Е ПОЈМА НЕМАМ!
 
  • Like
Реакции: escape