Колку деца би сакале да имате?

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Бре бре бре, ги нападна сега темиве за мажени и женети хахахахаха.....
Баш ме интересира како се викаш, што е толку уникатно :)

Што да правам, си се радувам ептен. Па сигурно не се викам Слободанка ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
39
Искрено, мене ми е многу глупо кога ќе прашат некој/а какво е детето или какво сака да биде и ќе каже одредено син или ќерка. Нели е најважно да биде здраво живо детето?
Да, најважно е. Ама едно е да биде живо и здраво детето а и ние да сме живи и здрави да ги израснеме децата, а дали ќе биде машко или женско е само желба, па какво се падне такво нека биде.

Тоа се според мене селски размислувања и сфаќам сите имаме некои желби, али овој тип на желби Сакам син/ќерка за мене се безвеза. Тие луѓе не можам да ги сфатам сериозно или да ги гледам со некоја блискост.
Уф, сега навлегуваш во екстрема. Не е твој проблем дали некој сака машко или женско, па на база на неговата желба ти да носиш одлука дали ќе го сфаќаш сериозно и дали ќе бидеш близок со него. Секој има соодветна желба, само некој го кажува тоа некој не. Тоа со тебе нема никаква врска.

сакам да имам едно дете. Не е важно дали е машко или женско. Важно е да биде човек и да ме почитува. Без разлика на се, сигурен сум дека тоа дете ќе ми биде се и ќе се потрудам да биде најсреќното дете на светот :)

Не ти се мешам, тоа е твоја индивидуална работа, ама едно дете да го оставиш само на светот без најблизок роднина е сурово од страна на родителот. според мене секое дете треба да има животно сопатниче од својата фамилија. Да не навлагам во детали, навистина мислењево ми е изградено на база на реални случки. Пиштол да ми впериш во чело нема да го променам мислењето. Едно дете само не се остава. А финансиски ќе си се снајдеш двете да ги задоволиш и материјално и со љубов.

Што да правам, си се радувам ептен. Па сигурно не се викам Слободанка ;)

Многу се радувам за тебе, искрено. Иначе ми тури чивија, мораш да ми кажеш како се викаш. Пиши во ПП, нема да кажам на друг, ветувам :)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не ти се мешам, тоа е твоја индивидуална работа, ама едно дете да го оставиш само на светот без најблизок роднина е сурово од страна на родителот. според мене секое дете треба да има животно сопатниче од својата фамилија. Да не навлагам во детали, навистина мислењево ми е изградено на база на реални случки. Пиштол да ми впериш во чело нема да го променам мислењето. Едно дете само не се остава. А финансиски ќе си се снајдеш двете да ги задоволиш и материјално и со љубов.
пошто моето мислење е изградено врз мојата фантазија? (think)
Не биди смешен.
Се што пишав во постот е од мое среќавање, се што сум видел досега, сум собрал одзел множел делел и сум дошол до таков резултат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
39
пошто моето мислење е изградено врз мојата фантазија? (think)
Не биди смешен.
Се што пишав во постот е од мое среќавање, се што сум видел досега, сум собрал одзел множел делел и сум дошол до таков резултат.
Ке коментирам уопште како ти е изградено мислењето, тоа си е твоја работа. Јас само го изнесов своето. Не мораш да се сложиш, твое право е.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
29
Скопје
12:rolleyes: Децата се богатство, а мене ми требаат пари, што повеќе бебиња, толку повеќе пари, ќе одам Италија, со децата да просперирам. :unsure
Ќе одам со 12, ќе се вратам со 7:^) И секојпат така. После ќе останам без деца, па јово на ново....
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
12:rolleyes: Децата се богатство, а мене ми требаат пари, што повеќе бебиња, толку повеќе пари, ќе одам Италија, со децата да просперирам. :unsure
Ќе одам со 12, ќе се вратам со 7:^) И секојпат така. После ќе останам без деца, па јово на ново....
Види ти паметно девојче:)
Значи планираш бизнис со деца да праиш:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Нема проблем околу организацијата и све друго,но кој ќе ги прави?:rofl