1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку деца би сакале да имате?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Што да правам, си се радувам ептен. Па сигурно не се викам Слободанка ;)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Да, најважно е. Ама едно е да биде живо и здраво детето а и ние да сме живи и здрави да ги израснеме децата, а дали ќе биде машко или женско е само желба, па какво се падне такво нека биде.

  Уф, сега навлегуваш во екстрема. Не е твој проблем дали некој сака машко или женско, па на база на неговата желба ти да носиш одлука дали ќе го сфаќаш сериозно и дали ќе бидеш близок со него. Секој има соодветна желба, само некој го кажува тоа некој не. Тоа со тебе нема никаква врска.

  Не ти се мешам, тоа е твоја индивидуална работа, ама едно дете да го оставиш само на светот без најблизок роднина е сурово од страна на родителот. според мене секое дете треба да има животно сопатниче од својата фамилија. Да не навлагам во детали, навистина мислењево ми е изградено на база на реални случки. Пиштол да ми впериш во чело нема да го променам мислењето. Едно дете само не се остава. А финансиски ќе си се снајдеш двете да ги задоволиш и материјално и со љубов.

  Многу се радувам за тебе, искрено. Иначе ми тури чивија, мораш да ми кажеш како се викаш. Пиши во ПП, нема да кажам на друг, ветувам :)
   
  На Ѕид на плачот и Prashina им се допаѓа ова.
 3. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  пошто моето мислење е изградено врз мојата фантазија? (think)
  Не биди смешен.
  Се што пишав во постот е од мое среќавање, се што сум видел досега, сум собрал одзел множел делел и сум дошол до таков резултат.
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Ке коментирам уопште како ти е изградено мислењето, тоа си е твоја работа. Јас само го изнесов своето. Не мораш да се сложиш, твое право е.
   
 5. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  12:rolleyes: Децата се богатство, а мене ми требаат пари, што повеќе бебиња, толку повеќе пари, ќе одам Италија, со децата да просперирам. :unsure
  Ќе одам со 12, ќе се вратам со 7:^) И секојпат така. После ќе останам без деца, па јово на ново....
   
 6. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Види ти паметно девојче:)
  Значи планираш бизнис со деца да праиш:)
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Мхм, а ти сакаш да ми се приклучиш? (think):rolleyes:
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Би ти се приклучил,но незнам која ќе биде мојата функција:).
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Ти ќе ми ги продаваш децата, ќе организираш, ово-оно... Ти реков,ми рече... :rolleyes:
   
 10. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Нема проблем околу организацијата и све друго,но кој ќе ги прави?:rofl
   

Сподели: