1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку деца би сакале да имате?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  |-( Јас. :( Ама малку изгледа ќе бидам, за едно бебе се чека 9 месеци, кај ќе наоѓаме толку бебиња, вистина :( Ако направам 12 бебиња,тоа ќе треба да чекам 12 години, од кои веќе децата и ќе пораснат.:facepalm2:facepalm2 Ете проблеми се ствараат, на почетокот на бизнисот, а камоли коа ќе се фатиме...
  Ќе бараме сурогат мајки... :nerd
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Е на крајот се сети!:)
  Значи 12 сурогатици ке треба,за бизнисот да тргне:)..:D
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  130
  Јас сакам две , машко и женско ( што ми се реалност ) а сопругот сака уште едно , ама јас не сум спремна сега за сега :zelen . Сопругот сакаше прво па машко да биде и му се исполни таа желба иако , и да беше женско сигурно ќе го сакаше повеќе од себе си , како што и ги сака денес двете , ама ете желба му беше да е првото син , па Бог му ја исполни . За второто сакаше девојче , па Бог и тоа му подари . Денес ги сака неизмерно и двете , а за третото сеуште не сме размислиле какво би сакале да биде . Како и да е , млади сме , имаме уште куп репродуктивни години пред нас :rofl а , ако случајно се " фатиме за работа за трето " , мене не ми е важно какво ќе биде , бажно ми е како и овие две , да е здраво и право и насмеано :biggrin
   
  На corki и Prashina им се допаѓа ова.
 4. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Да не нема кој? :D
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 5. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Ааа тендерот веќе е даден,а ако остане нешто поситно,ќе се погрижиме ние од тимот:D.
  Сепак ти благодарам за понудата,но ќе се снајдеме ние сами,не дека е лесно,ама...:)
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 6. adrenalin

  adrenalin Нов член

  Зачленет на:
  15 октомври 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  19
  Ѕид на плачот, може то време и рационалније да се искористи. 6 пута близанци двојке или 4 пута близанци тројке. ;)
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Извини само се ставив во дискусија. Не се јавив како понудувач, не сакам да ви направам проблем.
  Пошто ја сум ти ко атомска фисија, чим машината еднаш почне со работа нема гаснење после, јебига.
   
 8. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Маме и еб*авте на темата ;) цццц
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TheSaint

  TheSaint Нов член

  Зачленет на:
  9 ноември 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  13
  Две или три дечиња за весел дом :D
   
 10. adrenalin

  adrenalin Нов член

  Зачленет на:
  15 октомври 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  19
  Најмање двоје (за почетак).. ;)

  Заборавих да напишем - једно мушко и једно женско..али, ако и не буде тако, шта да се ради..
   

Сподели: