Колку деца би сакале да имате?

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
29
Скопје
Нема проблем околу организацијата и све друго,но кој ќе ги прави?:rofl

|-( Јас. :( Ама малку изгледа ќе бидам, за едно бебе се чека 9 месеци, кај ќе наоѓаме толку бебиња, вистина :( Ако направам 12 бебиња,тоа ќе треба да чекам 12 години, од кои веќе децата и ќе пораснат.(facepalm)(facepalm) Ете проблеми се ствараат, на почетокот на бизнисот, а камоли коа ќе се фатиме...
Ќе бараме сурогат мајки... :nerd
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
135
1,053
Јас сакам две , машко и женско ( што ми се реалност ) а сопругот сака уште едно , ама јас не сум спремна сега за сега :zelen . Сопругот сакаше прво па машко да биде и му се исполни таа желба иако , и да беше женско сигурно ќе го сакаше повеќе од себе си , како што и ги сака денес двете , ама ете желба му беше да е првото син , па Бог му ја исполни . За второто сакаше девојче , па Бог и тоа му подари . Денес ги сака неизмерно и двете , а за третото сеуште не сме размислиле какво би сакале да биде . Како и да е , млади сме , имаме уште куп репродуктивни години пред нас :rofl а , ако случајно се " фатиме за работа за трето " , мене не ми е важно какво ќе биде , бажно ми е како и овие две , да е здраво и право и насмеано :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki and Prashina

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Ааа тендерот веќе е даден,а ако остане нешто поситно,ќе се погрижиме ние од тимот:D.
Сепак ти благодарам за понудата,но ќе се снајдеме ние сами,не дека е лесно,ама...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

adrenalin

Нов член
|-( Јас. :( Ама малку изгледа ќе бидам, за едно бебе се чека 9 месеци, кај ќе наоѓаме толку бебиња, вистина :( Ако направам 12 бебиња,тоа ќе треба да чекам 12 години, од кои веќе децата и ќе пораснат.(facepalm)(facepalm) Ете проблеми се ствараат, на почетокот на бизнисот, а камоли коа ќе се фатиме...
Ќе бараме сурогат мајки... :nerd

Ѕид на плачот, може то време и рационалније да се искористи. 6 пута близанци двојке или 4 пута близанци тројке. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
39
Ааа тендерот веќе е даден,а ако остане нешто поситно,ќе се погрижиме ние од тимот:D.
Сепак ти благодарам за понудата,но ќе се снајдеме ние сами,не дека е лесно,ама...:)
Извини само се ставив во дискусија. Не се јавив како понудувач, не сакам да ви направам проблем.
Пошто ја сум ти ко атомска фисија, чим машината еднаш почне со работа нема гаснење после, јебига.
 

adrenalin

Нов член
Колку и какви деца би сакале да имате коа ке стапите во брак? Кои имиња би им ги дале?

Најмање двоје (за почетак).. ;)

Заборавих да напишем - једно мушко и једно женско..али, ако и не буде тако, шта да се ради..