1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку деца би сакале да имате?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Колку и какви деца би сакале да имате коа ке стапите во брак? Кои имиња би им ги дале?
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  629
  Три. По можност сите женски.
   
  На Dee Dee и JaMi им се допаѓа ова.
 3. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  2 - машко па женЦко :D
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  2 а за имиња неам појма..
   
  На Dee Dee и Maks им се допаѓа ова.
 5. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Две, женско Софија/Исидора па машко- Давид/Дарио:biggrin
   
  На Stojne, Dee Dee, parvati и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  3 или 4 :biggrin
   
  На Dee Dee, TheKitten, 4FUN и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Blondie

  Blondie Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  1,085
  2 - женски
   
  На Dee Dee и Bibi@ им се допаѓа ова.
 8. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  2, машко и женско по можност машко прво за да си ја бране сестричката од лошите момчиња :biggrin
  За имиња појма немам ке мислам тогаш:D
   
  На Dee Dee, The Tramp и КрисТина К. им се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  две
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  3
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: