Впечатоци од членови

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Ајде ке се потрудам да бидам поблага и ке припазам да не посочам некого директно за да не заигра банот.
Не за друго,од причина што одредени фацички се заштитени со законот,но на тоа нема љутиш,така е и во реалниот живот.
Само што во него се заштитени кодошите на полицијата кои се и најголеми престапници на законот.А овде е нешто поблаго,треба да бидеш гзолижач,да му ласкаш на оној на кој веке сите знаеме кој.
Но свему свему форумчето ни е објективно,апсолутна објективност не ни постои.Сите имаме различни гледишта на работите и за еден ако нешто е објективно за некој друг може да биде и апсолутно необјективно.
Не има секакви низ форумчево и се зависи од самиот тек на животните околности и околностите на самиот форум.
Ако не сме различни нема да е ни интересно.
Секако кога веке го раздолжив постов,да си продолжам по тој терк :D
Некои се апсолутно заљубени во некого на форумот,некои вон него,некои се провокатори во нечии очи,некои мрчатори,некои се овде за да бидат сожалувани,некои посакувани.Да дааа.Некои се овде само ради флертување и истакнување,некои за дружење,за нови познанства.
Не има дури и исфрустрирани и од целиот режим на животот,има и високи интелектуалци во правата смисла на зборот,но има и од оние кои глумат интелектуалност.
Да не заборавам да ги посочам и оние кои итекако добро организираат погреби (worried)
Ете би ги издвоила Sarah emzzy со сета почит на нивната мудрост земајки ја во обзир нивната возраст.
Би ги издвоила и alba lady_blue во чии постови се осека искуството во животот,пишувајки за работите баш онака како што се а не да го практикуваат само она теоретски што го прочитале.Кај нив би ја издввоила и нивната објективност и човечност,а кај втората и целосниот допринос за самиот форум кој до сега е само во нагорна линија.
Исто би ги издвоила и JaMi Kitty кои зрачат со нивната позитивна енергија,без разлика дали заземаат нечија страна или не.
Мудро се држат на страна не навлегувајки во било каква дискусија,за кое ке се воспостави и дека е најпаметното нешто на форумот,со оглед на случувањата.Изгледа не секогаш човек треба да си го кажува она што го мисли инаку ке биде одвоен во некаков си таканаречен клан,групација,па дури и пит бул :D .
а вистинските пит були уствари се приметуваат ептемски :D
ке го издвојам и Nighty како добар ласкач и позитивец(со исклучок на моменти,кои сите ги имаме,нели) :zelen
slb_bobo морам да го издвојам како мое единствено либенце на форумот чија интелегенција се истакнува одалеку над сите,но,искуството во животот си го прави своето.
Мортидо и DarkPassenger како вистински оргинални креативци.
4FUN Шмекси како вредни но и брзоплети деца кои сами се пробиваат низ животот.
Taa Sum.. не смеам да ја испуштам,и морам да нагласам дека е апсолутен позитивен лик,кој ми прирасна за срце и тоа од нигде никаде.

ке има продолжение....:svirka
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
На прво место е melpomena, за неа на почетокот имав различно мислење од тоа што го имам сега. Си имавме неколку мали кавги, ама се-на-се е една од најдобрите и најзрелите личности на форумот. Нема да каже нешто без да го поддржи со аргумент.

И тука се JaMi, Sarah и Scars кои мислам дека беа првите кои ме поздравија на форумов. Мислењето кое го имав за нив остана исто, па нека продолжат така. Има уште неколку како нив.

Има и други кои ме изненадиле или разочарале, но ќе останам на овие 4 сега за сега.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Coelho кога завршив со пишувањето,прв на кој ми текна за кој не напишав нешто беше ти и затоа едитирав дека ке има продолжение :) ...но секако има и други.Очекувам гости,затоа во следна прилика ке продолжам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Coelho, alba and slb_bobo

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
JaMi melpomena и parvati беа пресудни за да се задржам на форумот
се сеќавам една вечер кога игравме табланет па после овде на форум си ги сменивме аватарите, колку само се смеев таа вечер...И после тоа наредните неколку дена како луда сама се смеев..
а баш предходно мислев дека ми е досадно и дека не сакам да идам на форум, оти и така само што почнав....

фала ви дечки..(hug)
што к..р сега не се глупирате така :rofl
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
JaMi melpomena и parvati беа пресудни за да се задржам на форумот
се сеќавам една вечер кога игравме табланет па после овде на форум си ги сменивме аватарите, колку само се смеев таа вечер...И после тоа наредните неколку дена како луда сама се смеев..
а баш предходно мислев дека ми е досадно и дека не сакам да идам на форум, оти и така само што почнав....

фала ви дечки..(hug)
што к..р сега не се глупирате така :rofl
И мене по малце ми фали старото време коа паѓаа заебанции.

On topic
Сметам дека едина константа тука што држи се Sarah и DarkPassenger. Од основањето на форумов го држат истото мислење, креативни се, не влегуваат во конфликти. Пример за тоа како треба еден член да постапува.
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Дел 1.
Се на се имам многу позитивно мислење за повеќето тука. Сума сумарум на моето 10 месечно членување тука . Најкреативни ми се Sarah и DarkPassenger, секогаш имаат интересни теми за дискусија. Личности што највеќе сакам да ги читам се дефинитивно Saladin и Electra. Интересни ми се и форумските парови ака JaMi и 4FUN, и Knife и Lady* ( во оваа група морам да ја спомнам и Kitty која ми е поврзана со ЈаМи секако , прават една целина :sreken). Ми се допаѓаат размислувањата на Ночной охотник , melpomena и Марија. Најреални, дефинитивно lady_blue, foREVer и Trajche. Најпозитивен лик - parvati, плус и по некоја добра песна знае да ми посвети, Тука се и дуо-триото Dr.Gonzo, The_Mayor.
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Втор дел.
Личности кој ми се фини се : Lady* , WomanInRed, Anastasija ( иако мора да признаам имав исто мислење како Sarah на почетокот (wasntme) ), street_chic, Martin_MKD, 990Freak ,Scars, Bum-Bum, redhead, |o$y(|-|0$0(|@l (замисли сум погодила од прва за да те тагнам) ии толку ми текнуваат ако го испуштив некој нека ми прости. :) Ми недостигаат UnFleur, She , Sugar Hip.Hop_MKD, Blondie, ScoobyDoo, The_melnicanecot а крајно време почесто да ги читам е за Jackal, Bum-Bum, Mila Kunis .. Што е многу, многу е претерав, доста е за денес. :sreken
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Nighty -моето најдобро другарче на форумот.Се запознавме и ни тргна муабетот.Се најдобро.
@parvati-интересен си и смешен понекогаш со твојот дијалект. :D
|o$y(|-|0$0(|@l- типчето шо сака да се запознаеме и шо ми вели дека сум била многу убава :D
@cakar_ulav-Фак јеаа.Пооткачено дете од тебе немам запознаено.Интересен си :*
@JaMi-Најзаљубената форумџика,рајт? :D
@WomanInRedСрцка си :*
@melpomena-Интелигентна личност,добро изградена личност со свое мислење и став гоу он (bravo)
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Ајде и јас да направам една анализа :)
Electra (новата колешка) обожавам да ја читам низ форумов,толку многу е оригинална,и нема замена:sreken
Saladin толку зрел дечко,што кога ќе каже нешто-кажано е, има многу богат речник,знае како да се изрази и да те остави со подотворена уста
DarkPassenger ја доживувам како личност која постојано е на интернет бидејќи има кажано дека не работи,мислам дека има повеќе слободно време,кое го користи разумно сурфајќи низ интернет за корисни нешта,исто и дека многу гледа филмови:D
melpomena - сме имале неколку конфликти,знам дека не сум и баш омилена(воопшто) но ќе кажам дека ми недостасува кога не ја гледам низ темите(како што ја снема периодов) можеби се рчка и „става сол во секоја манџа“ но интересна ми е,иако понекогаш иритира :) Исто ќе кажам дека обожава фотографии(ваљда) според тоа што има отворено голем број теми со фотографии,а и е главен папарацо на форумов:cool:
Nighty позитивно пријателче кое по моја иницијатива дојде на форумов,и сигурна сум дека не му е криво што ми ја прифатил понудата:D Љубовен советник ми е,ме теши и ме трпи со моите лигави муабети,а во последно време нешто изиграва фраер со џенцките :p
JaMi французинката што мисли дека сакам да пијам кафе со љубовта нејзина(n) Ми остави воечаток дека сака деца,го сака Париз,го сака 4Fun:D Светото тројство се со Кити и Мелпомена
МериСелест некако многу често се разочарува од животот,ми има оставено впечаток на девојка со мала самодоверба
Lena мислам дека живее некаде во странство,ама е многу активна на нашиов форум,турбо накачува мислења,позитивна е и ми се допаѓа како форумско другарче :)
~ Скарлетка ~ нешто многу почна со коментирње у последно време па сите ја нарекуваат спамерка,што има лошо во тоа да се коментира бе луѓе?:unsure
Весна1992 мислам дека е тинејџерка според темите што ги отвара.Не ми се свиѓа начинот на отварање теми,со краток или никаков вовед,мислам дека ископирани од друг форум,делува на спамер бидејќи отвара по 29346 теми дневно,а и мисли дека сите се против неа ако некој и искоментира дека не ја слуша ЈК или слично(facepalm)
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
parvati љубовта форумска моја(hug) најпозитивен и најдуховит тип на форумов,обожавател на водителката од канал 5:D мноо сака да си пие со друштво, да си пее и да се смее.И многу сака другарство,а нејќе нереални луѓе и неправди (поправи ме ако грешам)
Hkakashi ич не му се иде во школо, и сака некогаш да пишува безвезе мислења,само колку да се пише нешто
The_Mayor искусен форумџија,шегобиец,со голем речник и доста хумористичен тип.На моменти ироничен и саркастичен:D
Шмекси врти сучи се околу работата коментира,многу проблеми му ствараат вработените
@Ночнои охотник ми има оставено впечаток дека сака што побрзо да се ожени,нон стоп го тераат колегите
Trajche колега несуџени:D Само фитнес и вежбање му е во памет,дури и во темите за слатки он предупредува колку калории имаат и негативни последици се тоа:D
LoveDealer нешто ја немаше некое време на форумов,ама еве ја гледам се врати и ми се допаѓа како размислува(y)
Legioner многу голема желба има да отвара теми,па ако треба и дупли,модераторите ќе средат тоа не е проблем нели..А и повеќето се непродуктивни,сака внимание,но на погрешен начин го добива за што сам си е крив:)

Толку ми текнува сега за сега,ќе се вратам и ќе надополнам со уште некој член за некое време :)