Љубовни проблеми

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
UnFleur иначе моја жена од сношти не ми помогна ич.. сега ке и сум лут....инаку фала на сите други шо мо помогнавте.. топ сте бацки :*
Аман не ми се лути... :frantic Ќе ти платам за абортус, можи?
 

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Дечкото на лето ке ми замини 4ри месеци кај тетка му во Амерка и никако неможам да се помирам со тоа .. незнам како .. се плашам од помислата што понатаму .. иако не е многу време .. ние се немаме разделено на поќе од еден ден ... и комуниицирањето само преку СКАЈП ми делува страшно .. кажете ми кои се вашите мислења за тоа и дали сте имале слично искуство
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Тешка работа е според мене, мојот прв дечко беше од друг град од Македонија... се гледавме, но не е тоа тоа... и на крајот видивме дека неможе и раскинавме... според мене може да успее врска во далечина, но треба голема доверба за истата да опстане, штом ќе се врати, продолжете си, времето ќе летне многу скоро, за тоа ти не се секирај, ако се сакате многу и ако имате доверба еден во друг можете да успеете...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ema09

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Дечкото на лето ке ми замини 4ри месеци кај тетка му во Амерка и никако неможам да се помирам со тоа .. незнам како .. се плашам од помислата што понатаму .. иако не е многу време .. ние се немаме разделено на поќе од еден ден ... и комуниицирањето само преку СКАЈП ми делува страшно .. кажете ми кои се вашите мислења за тоа и дали сте имале слично искуство
За оваа имаш тема љубовни проблеми! Така да ќе биде споена со неа! Јас сум имала врска на далечина и треше година ипол
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ema09

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Ако те сака искрено ќе те чека... затоа и кажав дека треба многу голема доверба да имате еден во друг
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Baronessa

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
се е до психата. ако постојано се убедуваш дека нема да успеете - нема.. за да успеете треба цврста војла и ногу доверба
 

Elence

Полноправен Член
13 февруари 2012
96
86
18
33
New York, New York
twitter.com
Векје неколку години сум во врска на далечина (3 така нешто), така да мој совет е да не се нервираш и замараш бидејки не можеш да го контролираш, само можеш да решиш дали ке му веруваш или не. И мислам дека може врската да ви ја направи посилна тоа што не сте цело време заедно и ке видите колку сте посветени.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kejti and ema09